Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Allianz a UniCredit podepsaly dlouhodobou dohodu ve střední a východní Evropě

Skupina Allianz a společnost UniCredit podepsaly dlouhodobou dohodu o spolupráci ve střední a východní Evropě. Zahájena bude ve druhé polovině letošního roku. Výhradní partnerství s pojišťovnou Allianz poskytne klientům UniCredit přístup k životnímu i neživotnímu pojištěním nejenom v České republice, ale také v Bulharsku, Chorvatsku, Maďarsku, Rumunsku, Slovinsku a na Slovensku.

Partnerství kombinuje silnou bankovní franšízu UniCredit s odbornou znalostí pojišťovny Allianz. Klienti UniCredit budou mít snadný přístup k pojistkám od Allianz prostřednictvím rozsáhlé pobočkové sítě a digitálních platforem.

„Klienti UniCredit budou mít prospěch z našich rozsáhlých zkušeností v oblasti poptávky po životním, zdravotním, majetkovém a úrazovém pojištění ve střední a východní Evropě. Můžeme je tak chránit v klíčových okamžicích jejich života,“ vysvětluje regionální ředitel Allianz pro střední a východní Evropu Petros Papanikolaou a dodává: „UniCredit a Allianz sdílejí vizi pokračovat v růstu zemí střední a východní Evropy. Jsme rádi, že si společnost UniCredit vybrala Allianz za nejlepšího poskytovatele pojištění pro své klienty a toto partnerství považujeme za potvrzení naší úspěšné strategie ve střední a východní Evropě.“

„Tato spolupráce zvýší nabídku UniCredit tím, že poskytne celou škálu produktů životního a neživotního pojištění, stejně jako vynikající služby pro naše individuální a drobné podnikatele, kteří využijí nejen naší vedoucí pozice v regionu, ale i odbornosti pojišťovny Allianz,“ říká ředitel divize UniCredit ve střední a východní Evropě Carlo Vivaldi.

Střední a východní Evropa představuje významný rostoucí trh pro pojišťovnictví. Míra penetrace je výrazně nižší než v západní Evropě. Je předpoklad, že právě bankopojištění bude důležitým distribučním kanálem, který v nejbližších letech tuto mezeru zaplní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.