Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Alberto Contador z týmu Tinkoff-Saxo se stal vítězem Giro d’Italia

Banky Saxo Bank 02.06.2015 | 08:41 0 Komentářů

Alberto Contador v neděli zvítězil v cyklistickém závodě Giro d’Italia, k čemuž tomuto španělskému jezdci srdečně gratulují i dva zakladatelé globální investiční společnosti Saxo Bank a od roku 2008 rovněž sponzoři jeho domovského profesionálního cyklistického týmu Tinkoff-Saxo.

Ve společném prohlášení Kim Fournais a Lars Seier Christensen, spoluředitelé a zakladatelé Saxo Bank, uvedli:

„Jménem našich zaměstnanců z celého světa chceme Albertovi poblahopřát ke skvělému vítězství a úžasnému návratu do čela. Říká se, že je nesmírně těžké zvítězit na Grand Tour dvakrát, ale po vítězství v Giru víme, že Alberto má na to, aby vyhrál i Tour de France. My v Saxo Bank si úspěchu skutečně vážíme a Alberto a jeho spolujezdci představují obrovskou inspiraci a motivaci nejen pro nás v Saxo Bank, ale i pro spousty nadaných mladých cyklistů v Dánsku, Itálii, Španělsku i jinde na světě. To je důvod, proč jsme i nadále hrdým sponzorem týmu Tinkoff-Saxo.“

Alberto Contador už na začátku Giro d’Italia ujel pelotonu a upevnil své právo na růžový dres. Závod dojel s časem 88 hodin, 22 minut a sedm vteřin, o dvě minuty a dvě sekundy před svým největším soupeřem, kterým byl Fabio Aru ze stáje Astana.

Ve snaze posílit spolupráci mezi týmem a bankou spustila Saxo Bank v březnu iniciativu „Trade Like A Pro“ na TradingFloor.com.

„Trade Like A Pro“ je soutěž, které se účastní Peter Sagan, Ivan Basso, Matti Breschel a další členové týmu Tinkoff-Saxo s cílem získat peníze na dobročinné účely. Účastní se i Alberto Contador, který k investování přistupuje konzervativně. Jeho investování odráží jeho styl jízdy – soustředí se na dlouhodobé výsledky a drží si smíšené portfolio akcií a burzovně obchodovaných fondů.

Zatímco Contador hrdinně zdolával italské kopce a dobýval srdce cyklistických fanoušků po celém světě, jeho portfolio mu náladu nijak nekazilo. Obchodní výsledky v průběhu Gira měl poměrně stabilní a pět z jeho šesti pozic nyní začíná vykazovat zisky, mezi nimi např. Alibaba (BABA) a Jyske Bank (JYSK). Během Gira nakoupil i novou pozici ve světovém energetickém sektoru (IXC). Index akcií iShares S&P Global Energy Sector v tuto chvíli vykazuje menší ztrátu, která se dá vysvětlit negativním dopadem obnovené síly dolaru na surovou ropu a velké energetické společnosti.

Lidé registrovaní na TradingFloor.com mohou soutěž průběžně sledovat, dozvídat se, jaké obchody tým provádí, kontaktovat jednotlivé členy, mluvit s nimi o obchodování a třeba i napodobovat jejich strategie. Díky popularitě soutěže „Trade Like A Pro“ a nadání týmu Tinkoff-Saxo pro obchodování se Saxo Bank rozhodla prodloužit tuto iniciativu i na zbytek cyklistické sezóny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.