Úterý 26. ledna. Svátek má Zora.

Aktivita na trhu se zvýšila až na závěr obchodování

Investice 19.04.2017 | 19:44 0 Komentářů

Dnes si kurz koruny vůči euru vybral úroveň 26,79 CZK/EUR, kterou na malé výjimky sledoval velmi těsně. Na závěr obchodování pak oslabil až na 26,85 CZK/EUR. Vyšší volatilitu na trh s korunou by mohlo přinést víkendové první kolo francouzských prezidentských voleb.

Vítězství Marine Le Pen či postup radikálně levicového kandidáta Mélenchona do druhého kola by pravděpodobně přineslo další oslabení české měny. Úspěch více středových kandidátů Macrona či Fillona bude znamenat úlevu pro finanční trhy, z čehož by mohla koruna naopak profitovat.

Volatilita ostatních regionálních měn byla dnes vyšší. Maďarský forint se i přes dopolední posílení, odpoledne obchoduje silnější pouze mírně. Polský zlotý vůči euru naopak ztrácí 0,3 % i navzdory pozitivním číslům ohledně březnového vývoje mezd v polské ekonomice.

Zítra v regionu dostane impulsy k obchodování také především zlotý. V Polsku budou zveřejněny údaje o vývoji reálné ekonomiky v březnu. V ČR bude zveřejněna statistika cen výrobců za březen. Podle našeho odhadu by měla ukázat na dočasné zpomalení inflace v tomto cenovém segmentu.

 

DAVID KOCOUREK, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.