CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.709 -0,49%

CZK/£ 29.056 -0,03%

CZK/CHF 23.580 -1,03%

22. 02. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Aktiva Penzijního fondu České pojišťovny dosáhla hranice 60 miliard Kč

 


 

Za masivním nárůstem úspor našich klientů stojí nedůvěra ve státní penze a potřeba vytváření vlastních finančních rezerv,“ konstatuje Tomáš Matoušek, generální ředitel a předseda představenstva Penzijního fondu České pojišťovny.

Objem prostředků spravovaných PFČP v posledních dvou letech narostl o pětinu. Hlavním důvodem je zejména navyšování klientských vkladů. „To je ovlivněno zejména třemi faktory – dosažením maximálního státního příspěvku, možnosti snížení daňového základu a čím dál tím častěji nejistou výší státních důchodů,“ říká Tomáš Matoušek. V příštím roce, kdy se bude zvyšovat státní příspěvek, očekává Penzijní fond České pojišťovny další významné nárůsty. „Nové státní příspěvky budou motivovat lidi k vyšším vkladům a samy o sobě významně navýší individuální penzijní účty. Penzijní připojištění tak začne více plnit svůj účel, klienti budou do penze odcházet s částkami, které skutečně vylepší jejich budoucí příjmy,“ dodává Tomáš Matoušek.

Penzijní fond České pojišťovny je největším penzijním fondem v ČR. Svoje úspory mu svěřilo již téměř 1,2 milionu klientů.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Spoluúčast na havarijním pojištění si dobře spočítejte. Škoda vás může vyjít draho

Ke každému vozidlu je dobré mít i havarijní pojištění. Jak se ale orientovat v pojistkách a jaký vliv na naše rozhodnutí bude mít spoluúčast při sjednané smlouvě? Spoluúčast na škodní události je dvojsečným nástrojem pro mnoho pojišťoven. Na jednu stranu tu máme podstatně levnější havarijní pojištění, na straně druhé ale leží nemožnost hlášení drobné škody.

Text: Jan Lukeš

27. 08. 2015

Jiří Fialka: Lidem stále více záleží na krytí životních rizik

Na investiční životní pojištění padla tvrdší regulace. ČNB ho zakazuje prodávat „na spoření“, ČAP se dohodla na informační otevřenosti a ministerstvo financí zpřísňuje daňové zvýhodnění. Jak tato opatření dopadnou na pojišťovny a jejich klienty? Odpovídá Jiří Fialka, člen představenstva České pojišťovny odpovědný za životní pojištění.

Text: Petr Zámečník

14. 11. 2014

Poplatky penzijních společností: Zákon stanovil laťku

Penzijní společnosti se pustily do zápasu o klienta. Na straně poplatků se ovšem o příliš významný boj nejedná. Zákon je stanovil hodně striktní, a tak není moc kam klesat. Přesto se najdou výjimky. Ovšem zaplatit můžete i víc, než kolik říká zákon – a to vše legálně. Jak?

Text: Petr Zámečník

12. 02. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.