Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Akciovým trhům dochází dech, k růstu potřebují nový impuls

Investice 26.01.2017 | 17:01 0 Komentářů

Evropské akcie rostou třetím dnem, když investoři zůstávají optimisty díky výsledkové sezóně a ekonomickému růstu. Je však patrné, že dalšímu růstu chybí síla. Index Stoxx 600 v závěru seance přidává zhruba čtvrt procenta, přitom zisky v dopoledních hodinách dosahovaly téměř dvou třetin procenta. Rostoucí výnosy dluhopisů podporují ceny akcií finančního sektoru, který tak přidává další 0,3 %. Nejvíce rostoucím sektorem jsou však farmaceutické tituly, které si dnes připisují 1,1 %. Daří se i technologiím se ziskem 0,6 %.

Americké akcie na začátku obchodování kolísají okolo středečního zavíracího kurzu. Aktuálně se tak index S&P 500 nachází v kladné nule. I na jednotlivých sektorech je patrná nižší aktivita, když jejich zisky či ztráty se pohybují do 0,6 %.

Pražská burza zakončila dnešní dění na nule. Vítězem čtvrteční seance se staly akcie mediální společnosti CME, které si polepšily bezmála o dvě procenta. S odstupem je následovaly akcie ČEZ, které přidaly dvě třetiny procenta. Unipetrol, který dnes reportoval výsledky nad očekávání, si odnáší 0,6% zisk. Vzestup těchto akcií však kompenzovaly poklesy u Erste (-1,0 %) nebo Monety (-0,2 %). Obchodní aktivita byla průměrná, když zobchodovaný objem dosáhl 0,662 mld. Kč.

MIROSLAV FRAYER
Akciový analytik
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.