Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Akciovým trhům dnes bylo přáno

Investice 07.05.2018 | 19:21 0 Komentářů

Začátek nového týdne se nese pro akciové trhy v pozitivním duchu. S výjimkou finančních titulů, které kolísají okolo pátečního zavíracího kurzu, se daří všem hlavním sektorům. Přes jedno procento rostou informační technologie a energetické společnosti.

Celý index Stoxx 600 si připisuje zhruba dvě třetiny procenta. Nejvyšší zisky přidávají německé akcie (DAX +1,0 %), když podporou jim je slábnoucí euro, které vůči dolaru kleslo na nejnižší úroveň od začátku února, a to navzdory zklamání z ranních továrních objednávek.

Americký akciový trh navázal na svůj úspěšný závěr minulého týdne a dnešní obchodování zahájil růstem. Index S&P 500 na počátku seance přidává zhruba půl procenta. Jednoznačným premiantem jsou akcie energetického sektoru, které v reakci na rostoucí ceny ropy přidávají dvě procenta. Až s velkým odstupem je následují průmyslové podniky, jejichž zisky dosahují 0,8 %.

Pražský parket nezahálel a rovněž index PX si dnes polepšil o velmi slušné jedno procento. Dnešní obchodní den byl ale pouze o dvou aktérech. ČEZ s růstem o 3,5 % vystoupal nejvýše, s odstupem jej pak následovaly akcie Erste, jejichž hodnota se zvýšila o 1,9 %. Třetí likérka Stock Spirits přidala pouze 0,4 %. Naopak výrobce nealkoholických nápojů, Kofola, uzavřela na chvostě celého akciového pelotonu se ztrátou 1,1 %.

MIROSLAV FRAYER
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.