Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Po akciových trzích se line červená záře

Investice 13.11.2017 | 18:57 0 Komentářů

Vstup do nového týdne se akciovým trhům nevydařil, když všechny hlavní indexy padají. V případě evropského indexu Stoxx 600 ztráty dosahují 0,7 %. Nejvíce jsou postiženy akcie utilit a finančních domů, které odepisují více jak jedno procento. Jediným vojákem v poli, který končí krvavou seanci se vztyčenou hlavou, jsou maloobchodní řetězce se ziskem dvou desetin procenta. K všeobecnému výprodeji nezavelela jedna událost, ale spíše kombinace několika faktorů. Závěr výsledkové sezóny mohl po solidních číslech přimět některé investory k vybírání zisků. Tento týden nás rovněž čekají důležité statistiky o vývoji inflace a HDP, hovořit bude několik předních centrálních bankéřů a v neposlední řadě se vyostřují třenice na britské politické scéně. Volatilita na trzích se tak postupně zvedá, což obecně značí rostoucí riziko.

Americký akciový trh na počátku obchodování přešlapuje na místě. Zisky či ztráty jednotlivých sektorů se pohybují do půl procenta. Akcie amerických utilit jsou oproti svým evropským protějškům nejúspěšnějším sektorem. Naopak se nedaří průmyslovým podnikům se ztrátou 0,4 %.

Pražská burza neudržela svoje dopolední zisky a pondělní seanci uzavřela se ztrátou 0,1 %. Většina obchodovaných titulů uzavřela pod zavírací cenou pátečního dne. Nejhůře se vedlo CME a Unipetrolu, které odepsaly 1,6 %. V těsném závěsu je následovala Komerční banka (-1,5 %). Naproti tomu jednoznačným vítězem se staly akcie sázkařské společnosti Fortuna (+3,9 %), které dále těží ze silných hospodářských výsledků za třetí kvartál. Stupeň vítězů doplňuje duo rakouských finančních domů, když Erste banka si připsala 1,4 % a pojišťovna VIG poskočila výše o půl procenta. Obchodní aktivita byla podprůměrná, když zobchodovaný objem dosáhl zhruba dvou třetin ročního průměru.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.