Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Na akciových trzích převládali prodejci

Investice 06.06.2017 | 18:11 0 Komentářů

Evropským akciovým trhům se během úterní seance nedařilo. Index Stoxx 600 v závěru obchodování odevzdává více jak půl procenta, když přes jedno procento odepisují farmaceutické společnosti a prodejci zbytného zboží. Naopak hlavu nad hladinou drží síťová odvětví a maloobchodní řetězce. Obchodování však postrádalo jakýkoliv nový impuls. Ten by mohl přijít až se čtvrtečním zasedáním ECB či předčasnými volbami ve Velké Británii.

Americký parket vstoupil do dnešního obchodování rovněž v červeném. Ztráty jednotlivých sektorů však nejsou tak výrazné a nalezneme zde více odvětví, která se na začátku seance nacházejí v plusu. Díky tomu tak index S&P 500 otevřel se ztrátou pouhých dvou desetin procenta.

Pražská burza dnes zakončila se ztrátou 0,2 %. Nedařilo se s výjimkou Erste všem velkým emisím. Akcie ČEZ, které dnes přišly o dvě třetiny procenta, srazila dolů zpráva, že ministerstvo financí na valné hromadě bude hlasovat pro dividendu ve výši 33 Kč na akcii, zatímco na trhu se objevily v minulosti spekulace, že by výplata mohla být štědřejší. Druhou zajímavou zprávou byla informace o tom, že ČEZ oznámil akvizici devíti větrných parků ve Francii, které jsou v pokročilém stádiu výstavby. Celý projekt garantuje výkupní cenu elektřiny na 15 let a celkový instalovaný výkon by mohl během 5 let dosáhnout 100 MW. Akvizice je v souladu se strategií firmy rozšiřovat portfolio obnovitelných zdrojů v západní a střední Evropě. Skokanem dne byla sázkařská společnost Fortuna (+3,0 %), které se dostalo podpory ze strany představenstva, které uvedlo, že nepovažuje nabídku majoritního vlastníka na odkup minoritních podílů za cenu 118,04 Kč za férovou.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.