Středa 12. prosince. Svátek má Simona.

Akcioví obchodníci strávili u svých monitorů nudný den

Investice 16.10.2017 | 19:43 0 Komentářů

Evropské akcie dnes velkých změn nedoznaly. Index Stoxx 600 kolísá okolo pátečního zavíracího kurzu. Lehce přes půl procenta přidávají akcie energetických a farmaceutických společností, naopak nejztrátovějším odvětvím jsou utility, které přicházejí o téměř jedno procento. Dalšími sektory v červeném jsou informační technologie, telekomunikace a průmyslové podniky, které odepisují dvě desetiny procenta.

Americký index S&P 500 na začátku pondělní seance roste o jednu desetinu procenta. Oproti Evropě jsou nejúspěšnějšími akcie telekomunikačních společností, které přidávají 0,8 %. I zde se však nejméně daří síťovým odvětvím (-0,4 %).

Pražská burza uzavřela dnešní obchodování v červené nule. Z velkých emisí se nedařilo Erste (-0,8 %), O2 Czech Republic (-0,2 %) nebo Komerční bance (-0,1 %). Z finančních domů si tak zisky připsala pouze Moneta (+0,7 %). První místo však patří petrochemické skupině Unipetrol (+1,6 %), která ve čtvrtek zveřejní jako první z pražského parketu výsledky hospodaření za třetí kvartál. Objem obchodů se vesměs vyrovnal ročnímu průměru.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.