Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Akcioví obchodníci budou na víkend odcházet s úsměvem na tváři

Investice 19.01.2018 | 17:51 0 Komentářů

Evropské akcie v pátečním odpoledni rostou o 0,4 %. Nejvíce se daří prodejcům zbytného zboží, jejichž akcie přidávají 0,9 %, následované farmaceutickými tituly (+0,7 %) a průmyslovými podniky (+0,6 %). Červeně dnes na monitorech svítí akcie telekomunikací (-0,1 %) a energií (-0,8 %). Za celý týden si index Stoxx 600 polepšil o 0,5 %.

Americké akcie zahájily dnešní seanci úspěšně, když index S&P 500 přidává 0,2 %. Mezi akciemi, které si připisují nejvyšší zisky, se nacházejí mimo jiné i bankovní domy s růstem okolo 0,6 % v reakci na zprávy, že regulátor zvažuje zmírnění některých bankovních pravidel. Podporou jim jsou i rostoucí výnosy, když u 10letého státního dluhopisu vystoupaly na nejvyšší úroveň od roku 2014. V celém týdnu index míří za zisky ve výši 1,2 %.

Pražský parket páteční obchodování uzavřel o 0,4 % výše, za celý týden si pak odnesl výnos 1,3 %. Hlavním tahounem byly velké emise, když ČEZ jako dnešní premiant vydělal vlastníkům jedno procento. Druhou příčku obsadil telekomunikační operátor O2 Czech Republic (+0,9 %) a stupně vítězů doplnila rakouská Erste (+0,8 %). Naproti tomu nejztrátovějším titulem byly akcie mediální společnosti CME (-1,1 %). Jednoznačným vítězem celého týdne se staly akcie Stock Spirits, které připsaly více jak 15 %.

Miroslav Frayer

Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.