Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Akciové trhy vstoupily do druhého pololetí růstem

Investice 01.07.2016 | 22:05 0 Komentářů

Západoevropské akciové indexy dnes přidávají 0,5–1 %. Hlavní indexy mají totiž co dohánět, protože v prvním pololetí spadly přibližně o 10 %. Dnešní pohyb vzhůru ale zároveň znamená, že západoevropské burzy rostou již počtvrté v řadě a umazaly tak už více než polovinu ztrát způsobených nečekaným výsledkem britského referenda. Největší zájem je dnes o automobilky, když akcie Peugeot nebo Volkswagen vyskočily o více než 5 %.

Americké burzy zahájily druhé pololetí nepatrným růstem a mírně tak vylepšují své letošní malé zisky. To navíc znamená, že hlavní indexy se opět vrátily do blízkosti svých historických maxim; například index S&P 500 ztrácí oproti rekordu z loňského května jen něco málo přes procento. Růst dnes v zámoří táhnou hlavně maloobchodní prodejci, ve ztrátách jsou naopak bankovní akcie.

Pražská burza dnes také posiluje jen mírně. Index PX krátce před závěrem obchodování roste o 0,3 %. Skokanem dne jsou akcie nováčka Moneta Money Bank (+5 %), zahanbit se ale nenechal ani ČEZ (+3,5 %). To ovšem kompenzuje pokles zbývajících finančních titulů, které odepisují 1–2 %. Téměř 3% propad pak zaznamenaly akcie Unipetrolu a CME.

JOSEF NĚMÝ
Akciový analytik Komerční banky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.