Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Akciové trhy toho za nedostatku nových impulsů příliš nepředvedly

Investice 22.05.2017 | 19:52 0 Komentářů

Evropský index Stoxx 600 během dneška kolísal okolo pátečního zavíracího kurzu a rovněž v závěru seance se nachází poblíž této úrovně. Akciím dnes chyběl jakýkoliv impuls v podobě nového makroekonomického čísla nebo hospodářských výsledků některé z významnějších společností. Za zmínku tak jen stojí vývoj realitního sektoru, který si dnes polepšil o 1,2 %, když ceny domů v Londýně vyskočily v květnu na rekordní úrovně.

Se čtvrtprocentním ziskem vstoupily do dnešního obchodování i akcie v zámoří. Zisky ani ztráty však nedosahují vysokých úrovní, když se pohybují do půl procenta. Na straně rostoucích titulů můžeme nalézt informační technologie, na opačném konci pak energetické tituly.

Pražský parket dnes ztratil 0,3 %. Největším propadlíkem se staly akcie textilky Pegas, které spadly o 3,6 %, když zřejmě někteří investoři začali vybírat zisky po nedávném strmém růstu. Naopak vítězem se stal výrobce tabáku Philip Morris ČR, který uzavřel se ziskem 1,6 % nad hranicí 14 tis. CZK. Výsledková sezóna je v Praze u svého konce. Výsledky hospodaření zveřejní zítra rakouská pojišťovna VIG. Čekáme nárůst jejího hrubého vybraného pojistného o 1,0 % na 2,7 mld. EUR. Nejvíce rostoucím segmentem by mělo být zdravotní pojištění (+5,7 %) díky novým inciativám zaměřeným na jeho rozvoj v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku a Turecku. Očekáváme pokračující pokles životního pojištění (-3,1 %). Pojištění majetku a odpovědnosti by se mělo meziročně zlepšit o 3,4 %. Odhadujeme nárůst nezdaněného zisku o více jak 20 % na 109,7 mil. EUR díky lepšímu finančnímu výsledku.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.