Čtvrtek 09. července. Svátek má Drahoslava.

Akciové trhy rostou, Prahu do červeného srazil ČEZ

Investice 01.07.2019 | 18:11 0 Komentářů

Vstup do druhé půlky roku ozdobily americké akcie novým rekordem. Index S&P 500 v úvodu obchodování přidává 1,2 %, když největším růstem přispívají informační technologie (+1,8 %). Důvodem jsou spekulace, že Donald Trump uvolní restrikce, které omezovaly dodávky komponent amerických společností firmě Huawei. Rekordem se ale blýsknul i průmyslový Dow Jones, který si dnes připisuje 0,8 %. Technologický Nasdaq pak přidává 1,4 %.

V zisku se od rána drží i evropský Stoxx 600 (+1,0 %). Zde se daří všem hlavním sektorům a i zde si nejvyšší zisky odnášejí technologické tituly (1,9 %).

Pražská burza oproti jiným evropským trhům uzavřela dnešní seanci se ztrátou 0,2 %. Důvodem byly akcie ČEZ, které dnes odepsaly 3,2 % zejména v souvislosti s tím, že akcie byly dnes naposledy obchodovány bez nároku na dividendu ve výši 24 CZK na akcii. Z velkých emisí v červeném zakončily ještě akcie Komerční banky (-0,1 %). Naproti tomu pražskému parketu vévodilo duo rakouských finančních domů. Pojišťovna VIG přidala 2,1 % a Erste 1,2 %. Třetí příčku obsadily akcie Avastu, jejichž zisk zaostal za rakouskou bankou pouze o tři setiny procenta.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.