Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Akciové trhy pod tlakem

Investice 15.11.2018 | 17:25 0 Komentářů

Americké akcie zahájily dnešní seanci poměrně hlubokým propadem, když index S&P 500 oproti včerejšímu zavíracímu kurzu ztrácí více jak jedno procento. Nedaří se žádnému sektoru. Nepříznivou náladu na trzích vyvolala situace na britské politické scéně v souvislosti s rezignací ministra pro brexit Dominica Raaba a s debatami ohledně vyvolání hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Zklamáním byly pro trhy i výsledky některých amerických firem, jako například obchodních řetězců J. C. Penney či Dillard’s. Ani příznivé výsledky Walmartu a vylepšený výhled klesající trend zvrátit nepomohly.

V podobném duchu končí dnešní seanci i evropské akciové trhy. Index Stoxx 600 několik desítek minut před uzavřením trhu odepisuje jedno procento. Nejhůře se daří prodejcům zbytného spotřebního zboží a utilitám, jejichž akcie přicházejí o dvě procenta.

Pražský parket uzavřel dnešní obchodování se ztrátou 0,3 %. Hlavními aktéry byly akcie Erste a O2 Czech Republic, které shodně přišly o 1,1 %. V hlubším propadu indexu bránilo kvarteto Kofola, VIG, ČEZ a Moneta, jehož zisky činily od 0,1 do 1,4 %. Textilka PFNonwovens, která dnes ráno reportovala velmi solidní výsledky hospodaření (viz komentář http://bit.ly/PFN_Q318res), nakonec po ranním růstu uzavřela 0,2 % pod svojí včerejší hodnotou. Zobchodovaný objem v hlavní části přesáhl 400 mil. CZK, což bylo zhruba o pětinu méně, než činí průměr za poslední rok.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.