Čtvrtek 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Akciové trhy otáčejí kormidlo k severu

Investice 16.10.2018 | 16:50 0 Komentářů

Americkým akciím se vstup do úterní seance povedl. Index S&P 500 na počátku obchodování přidává 0,7 %, když v zeleném se nacházejí všechny faktory v čele s farmaceutickými společnostmi (+1,4 %). Sekundují jim informační technologie s růstem okolo 1,3 %. Investory potěšily zveřejněné výsledky hospodaření několika firem jako Goldman Sachs, Morgan Stanley, Johnson & Johnson nebo UnitedHealth Group, což je přimělo k využití levných cen akcií k jejich opětovnému nákupu.

Evropské akciové trhy končí dnešní obchodní den s vysokým ziskem, když si index Stoxx 600 připisuje zhruba jedno procento. Nejúspěšnějším sektorem jsou informační technologie (+2,5 %). Pouze energetické společnosti se nacházejí v červeném teritoriu, když přicházejí o zhruba čtvrt procenta.

Pražská burza následovala dění na západoevropských trzích. Její zisky však nedosahovaly takových úrovní, když PX si polepšil pouze o třetinu procenta. Za růstem stály hlavně bankovní domy. Akcie Erste Group vzrostly o 1,6 %, Moneta a Komerční banka přidaly 0,9 %. Nejúspěšnějším titulem se ale staly akcie textilky PFNonwovens (+2,0 %). Naproti tomu největším propadlíkem byly akcie Kofoly se ztrátou 1,3 %. Obchodní aktivita byla nadprůměrná se zobchodovaným objemem v hlavní části přes 600 mil. CZK.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.