Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Akciové trhy hledají nový impuls

Banky 04.04.2017 | 19:35 0 Komentářů

Evropské akcie dnes jasný trend neměly. Index Stoxx 600 v průběhu seance střídavě několikrát prorazil úroveň včerejšího zavíracího kurzu. Aktuálně pár desítek minut před zavřením trhů se nachází v kladné nule. Dnes akciím chyběly nové impulsy, nebyly zveřejněné žádné podstatné makroekonomické ukazatele a i firemních zpráv bylo jako šafránu. Nejvíce rostoucím sektorem byli realitní developeři, jejichž akcie si připsaly tři čtvrtě procenta. Dařilo se i energetickým nebo komoditním titulům, které končí se zhruba půlprocentním ziskem. Naopak mezi dnešními propadlíky se nacházejí telekomunikace (-0,5 %), utility (-0,3 %) a finanční domy (-0,1 %).

Americký index S&P 500 na začátku seance odevzdává 0,3 %, když se nedaří žádnému sektoru s výjimkou realitních společností, které se drží necelou jednu desetinu procenta nad včerejším kurzem. Ani největší světová ekonomika dnes nenabídla žádné zajímavé makroekonomické číslo, a tak v průběhu dne bude zřejmě převažovat vlažnější obchodní nálada.

Pražský parket dnes přišel o 0,4 %. S výjimkou Erste Group nebyly pohyby akcií velkých emisí nikterak výrazné. Rakouská banka přišla o 1,3 % a stala se tak nejhorším závodníkem akciového pelotonu. Naopak všem vypálil rybník výrobce tabáku Philip Morris, který si připsal 1,2 %. Obchodní aktivita byla podprůměrná, když zobchodovaný objem dosáhl dvou třetin průměru za poslední rok.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.