Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Akciové trhy dohání včerejší ztráty

Investice 13.01.2017 | 18:03 0 Komentářů

Evropské akciové trhy dnes dohání včerejší ztráty a index Stoxx Europe 600 dnes přidává 0,9 %. Sektory, které včera způsobily největší poklesy, dnes nejvíce pomáhají ztráty umazat, když finanční instituce posilují o 1,8 %, farmaceutický sektor o 1,1 % a automobilový průmysl o 0,9 %. Kromě realitních developerů se dnes v Evropě všechny sektory pohybují v zeleném teritoriu.

Americké akcie dnes začínají obchodování také v pozitivní náladě, když finanční instituce svými 1,3% zisky pomáhají indexu S&P 500 k 0,3% růstu. Wells Fargo, JP Morgan a Bank of America po oznámení dobrých výsledků za čtvrtý kvartál loňského roku posilují o 2,4 %, 1,5 % a 1,1 %. Podle odhadů analytiků by zisky společností v indexu S&P 500 měly v posledním čtvrtletí roku 2016 vzrůst o 3,8 %.

Pražská burza dnes jako jediná ze CEE zemí zakončila mírným 0,2% růstem. Akcie Erste Group a Komerční banky navázaly na včerejší zisky a i dnes přidaly 0,8 a 0,2 %. Nejvíce dnes na pražském parketu posílily akcie výrobce netkaných textilií Pegas, které si připsaly 1,3 %. K pozitivní náladě se přidala i rakouská pojišťovací skupina VIG s +0,5 %. Od větších zisků dnes pražský index PX brzdily akcie sázkařské Fortuny, která neudržela včerejší zisky a dnes propadla o 1 %. Přidala se k ní i petrochemická společnost Unipetrol a likérka Stock Spirits, jejichž akcie odevzdaly 0,9 %.

RICHARD MIŘÁTSKÝ
Equity Analyst
Komerční banka, a. s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.