Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Akciové trhy čekají na zítřejší americké spotřebitelské ceny

Investice 13.02.2018 | 17:12 0 Komentářů

Evropské akcie se až na ranní výkyv po celý den nachází v červených číslech. Index Stoxx 600 v závěru obchodování přichází o zhruba čtvrt procenta, když nejztrátovějšími sektory jsou telekomunikace a utility, které odevzdávají 0,9 %, respektive 0,5 %.

Naopak se daří především těžařům a zpracovatelům komodit, jejichž akcie posilují o 0,6 %. V podobném duchu do dnešní seance vstoupily akcie v zámoří. Index S&P 500 ztrácí prozatím mírných 0,1 %. Pro další ráz obchodování bude důležitá zítřejší statistika o vývoji spotřebitelských cen v USA. Vyšší než očekávané číslo by znamenalo negativní impuls pro akciové trhy.

Pražská burza zakončila úterní obchodní den s mírným ziskem 0,1 %. K tomu ji pomohla trojice bankovních titulů. Akcie Komerční banky vzrostly o 1,5 %, Moneta Money Bank o 0,9 % a Erste Group o 0,1 %. Ostatní tituly obchodované na pražském parketu uzavřely v červeném. Největším propadlíkem se stala rakouská pojišťovna VIG, která snížila svoji tržní kapitalizaci o 1,4 %. Ztráty přes jedno procento utrpěly ještě textilka Pegas a mediální skupina CME.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.