Čtvrtek 13. prosince. Svátek má Lucie.

Akciové předvánoční výprodeje

Investice 06.12.2018 | 16:50 0 Komentářů

Americké akciové trhy se po jednodenní pauze vrátily tam, kde skončily, a to k výprodejům. Negativní nálada a obavy z vývoje jednání mezi Spojenými státy a Čínou tlačí ceny akcií dolů. Index Dow Jones ztrácí 1,8 %, S&P 500 klesá o 1,9 % a technologický Nasdaq odepisuje 1,3 % ze své hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 se nedaří ani jednomu sektoru. Nejhůře jsou na tom energetické společnosti se ztrátou ve výši 2,6 %, které následují finanční instituce (-2,2 %) a zpracovatelé komodit (-2,1 %).

Evropské trhy se opět připojují k propadům, dnes však s větší silou. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně slabší o 2,7 %. Trojice neúspěšných odvětví je stejná jako ve Spojených státech, jen jejich pořadí je trochu jiné. Finanční instituce jsou na tom nejhůře se ztrátou 3,7 %, následují je energetické společnosti (-3,3 %) a zpracovatelé komodit (-3,2 %). Nejlépe, i když ve ztrátě 0,8 %, jsou na tom realitní developeři.

Pražská burza dnes za průměrné obchodní aktivity oslabila o 1,2 %. Největší podíl na tom má technologický Avast, který ztratil téměř 3,7 %. S větším odstupem jej následovala Erste Group (-2,1 %) a mediální skupina CME (-1,5 %). Za pomyslného vítěze můžeme označit pojišťovnu VIG, jejíž cena akcií zůstala od včerejšího dne beze změny.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.