Středa 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Akciové indexy na hraně zisku a ztráty

Investice 17.01.2019 | 17:21 0 Komentářů

Akciové trhy dnes přešlapují na místě a dále prozatím nerozšířily své zisky. Důvodem jsou zklamání z výsledků hospodaření některých firem. Například americká banka Morgan Stanley reportovala velmi špatný výsledek z obchodování na dluhopisových trzích, na což akcie reagují propadem o 5,5 %. Akcie Apple padají, když jeho hlavní dodavatel čipů, Taiwan Semiconductor Manufacturing, poskytl nižší výhled na tržby, než ukazoval konsensus trhu. Na evropském trhu pak francouzská banka Société Générale varovala před negativním dopadem výkyvů na globálních finančních trzích do výsledků hospodaření a zároveň informovala o tom, že budou zaúčtovány jednorázové náklady spojené s prodejem některých aktiv. Akcie banky v závěru obchodování odepisují přes šest procent.

Celkově tak evropský akciový index Stoxx 600 několik desítek minut před koncem obchodování kolísá na hranici ziskovosti a ztrátovosti. Podobně by se dal charakterizovat i počátek americké seance a vývoj indexu S&P 500.

Pražská burza uzavřela se ztrátou 0,4 %. Největšími propadlíky se staly akcie Avastu (-2,3 %), Monety (-1,3 %) a Erste (-0,8 %). Naopak vítězství si odnáší včerejší poražený, operátor O2 Czech Republic, jehož akcie vzrostly o 1,2 %. Obchodní aktivita byla podprůměrná, když zobchodovaný objem pouze mírně přesáhl 300 mil. CZK.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.