Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

V akciové Evropě dnes bylo nemastno neslano

Investice 26.09.2017 | 20:05 0 Komentářů

Evropské akcie dnes příliš velkých změn nedoznaly. Index Stoxx 600 několik desítek minut před svým koncem kolísá okolo včerejšího zavíracího kurzu. Zisky ani ztráty jednotlivých sektorů nebyly nijak vysoké, když dosahovaly maximálně 0,7 %.

Na jedné straně se dařilo maloobchodním řetězcům, na druhé straně nejztrátovějším sektorem byly farmaceutické tituly. Výrazné pohyby nejsou patrné ani na americkém kontinentě. Index S&P 500 na začátku seance roste o 0,1 %.

Pražská burza zakončila dnešní obchodování se ziskem 0,1 %. Nejziskovějším titulem se staly akcie Philip Morris, které si polepšily o 1,9 %. Podporou mu byly ráno zveřejněné výsledky hospodaření za první polovinu letošního rokuhttp://bit.ly/PMCR_1H17. Naopak nejztrátovější akcií byla textilka Pegas Nonwovens. Dle zpráv by nový vlastník R2G Rohan Czech mohl vlastnit téměř 90 % akcií. Je tak velmi pravděpodobné, že by mohlo dojít k vytěsnění ostatních minoritních akcionářů a vyřazení akcií z obchodování na pražské burze. Obchodní aktivita byla podprůměrná, když zobchodovaný objem v hlavní části dosáhl zhruba 400 mil. CZK.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.