Neděle 24. října. Svátek má Nina.

Akciová Praha v desítce nejhorších

Investice 11.12.2018 | 19:43 0 Komentářů

Akciové trhy rostou na vlně optimismu z vyjednávání o obchodní dohodě mezi Spojenými státy a Čínou. Čínská administrativa údajně směřuje ke snížení cel na dovoz amerických automobilů. Evropský index Stoxx 600 přidává 1,8 %, když přes dvě procenta posiluje kvarteto sektorů vytvořené z informačních technologií, těžařů a zpracovatelů komodit, prodejců zbytného spotřebního zboží a průmyslových podniků. V zisku se nacházejí všechna odvětví, nejmenší zisky si připisují realitní developeři.

Pokračující optimismus je patrný i v zámoří. Americký index S&P 500 přidává 0,8 %. I zde se daří většině sektorů, výjimkou jsou utility, jejichž hodnota oproti včerejšku mírně klesá.

Pražského parketu se nákupní nálada netýkala. Index PX klesl o hlubokých 1,1 %, když v červeném uzavřely všechny velké emise. Nejhůře dopadly akcie Erste, které přišly o 2,8 %. Přes jedno procento odepsaly O2 Czech Republic, Moneta, ČEZ a Vienna Insurance. Praha se tak zařadila mezi desítku nejhorších indexů sledovaných agenturou Bloomberg. Hůře už jen dopadly burzy v Nairobi, Rize či Ammanu.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.