Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Akcionáři CYRRUS investují do atraktivního odvětví IT technologií – bezpečnostního software

Společnost CYRRUS vždy intenzivně vyhledávala zajímavé investiční příležitosti. Zatím nejčerstvějším hmatatelným důkazem je investice do společnosti SODATSW spol. s r. o., která vyvíjí bezpečnostní a monitorovací software. Ten je určený k ochraně koncových pracovních zařízení uživatelů a šifrování obsahu na nejrůznějších datových úložištích.

Trh s bezpečnostními technologiemi již v současné době roste rychlým tempem a společnost CYRRUS, a.s. očekává, že tempo růstu se bude v následujících letech stupňovat. Podle odhadů by se velikost trhu měla jen během následujících let více než zdvojnásobit. Příležitost kapitálově vstoupit do firmy, která má všechny předpoklady stát se významným hráčem na tomto dynamicky rostoucím trhu, tak nemohli akcionáři společnosti CYRRUS, a.s. propásnout. „Pro úspěch v tomto segmentu je třeba mít know-how, zkušený tým lidí, kapitál a samozřejmě také dobrý marketing. První dvě podmínky ideálně splňuje právě firma SODATSW, s ostatním jsme připraveni pomoci my,“ říká k tomu Martin Kozumplík, předseda představenstva společnosti CYRRUS, a.s.

Společnost SODATSW sleduje trendy poslední doby, především dynamicky rostoucí segment cloudových služeb. Investice do cloudových služeb celosvětově rostou o desítky procent ročně a v roce 2016 by měly dosahovat až 200 miliard dolarů. Organizace si na jedné straně uvědomují výhody cloudových služeb, na straně druhé se stále obávají rizik spojených s ochranou dat. Až 60 procent organizací v minulosti pozastavila výdaje do cloudových služeb z obavy o uložená data. A právě bezpečnost dat v cloudových službách je v hledáčku vývojářů ze společnosti SODATSW. Příchod nových akcionářů do společnosti zajistí dokončení unikátního projektu a jeho rozšíření na globální trhy.

Společnost CYRRUS, a.s. patří již mnoho let na tuzemském trhu k lídrům v oblasti uvádění nadějných firem na burzu a své dlouholeté zkušenosti chce v budoucnosti využít i v případě společnosti SODATSW. „Podle nás existuje reálná šance, že společnost během několika let přivedeme na burzu“, říká Kozumplík. Příkladů toho, že takové očekávání je reálné, lze nalézt několik. Stačí připomenout společnost AVG, jejíž akcie před rokem a půl úspěšně vstoupily na americký akciový trh a od té doby posílily již o více než padesát procent.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.