Pondělí 25. října. Svátek má Beáta.

Akcie ve šlépějích minulého týdne

Investice 17.12.2018 | 17:10 0 Komentářů

Začátek týdne plynule navázal na závěr toho uplynulého. Na monitorech akciových obchodníků je patrná pouze červená barva. Evropský index Stoxx 600 padá o 1,3 %, když k poklesu přispívají všechny hlavní sektory. Nejvíce se na propadu podílejí prodejci zbytného spotřebního zboží, jejichž akcie padají o 2,3 %.

Ne jinak je tomu i ve Spojených státech. Americký index S&P 500 na začátku pondělní seance klesá o dvě třetiny procenta. V plusu se zuby nehty drží pouze finanční tituly, jejichž akcie „rostou“ o dvě setiny procenta. Ostatní sektory zůstávají jasně červené, i zde jsou nejhorším odvětvím prodejci zbytného spotřebního zboží (-1,4 %).

Ačkoliv pohyby některých titulů v rámci pražského indexu PX byly vcelku výrazné, samotný index velkých změn nedoznal, když z páteční hodnoty odepsal pouhých pět setin procenta. Na straně nejztrátovějších byly akcie likérky Stock Spirits (-1,9 %) a pojišťovny VIG (-1,8 %), na straně vítězů se nejvyšším ziskem blýsknul Avast s růstem o 3,3 %. Obchodní aktivita s objemem 216 mil. CZK byla velmi podprůměrná.

MIROSLAV FRAYER
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.