Středa 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Akcie v úvodu týdne padají, Praha šla proti proudu

Investice 28.01.2019 | 18:04 0 Komentářů

Vstup do nového týdne akciovým trhům příliš nevyšel. Evropský index Stoxx 600 v odpoledních hodinách ztrácí zhruba 0,9 %, když se s výjimkou realitních společností nacházejí v červeném všechny sektory. Nejhlubší ztráty hlásí energetické společnosti, jejichž hodnota v souhrnu padá o 1,9 %. Jedním z důvodů může být komentář šéfa ECB Maria Draghiho, který uvedl, že přicházející data o evropské ekonomice jsou slabší.

Ještě s hlubšími ztrátami odstartovaly akcie ve Spojených státech. Index S&P 500 klesá o 1,3 %, průmyslový Dow Jones a technologický Nasdaq odepisují 1,4 %. Pro obchodníky byly zklamáním výsledky hospodaření výrobce těžební techniky Caterpillar nebo výrobce grafických čipů Nvidia, který navíc zhoršil svůj výhled na tržby z obav slabší poptávky z Číny kvůli obchodní válce.

Pražský parket šel proti proudu, když si index PX připsal 0,2 %. V plusu uzavřely všechny velké emise v čele s rakouskou bankou Erste (+0,6 %). Jen o dvě setiny méně přidaly akcie O2 Czech Republic. Telekomunikační operátor zítra ráno zveřejní své výsledky hospodaření za čtvrtý kvartál loňského roku a měl by představit i návrh dividendy. Naproti tomu největším propadlíkem byly akcie mediální skupiny CME, které přišly o 2,2 %. Obchodní aktivita byla podprůměrná, když byly akcie zobchodovány za necelých 400 mil. CZK.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.