Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Akcie neví kudy kam

Investice 16.11.2016 | 22:26 0 Komentářů

Zdá se, že investoři čekají na nové impulsy. Evropské akcie opět kolísají okolo včerejších zavíracích kurzů, když aktuálně index Stoxx 600 přidává zhruba čtvrt procenta. Nejvíce rostoucím sektorem jsou energetické tituly (+1,8 %), které těží ze spekulací na omezení těžby ropy, naproti tomu síťová odvětví přicházejí o 1,3 %.

Za velkou louží index S&P 500 prozatím nepatrně ztrácí. Hlavní brzdou jsou akcie finančních domů, které padají o 1,4 %. Do jednoho procenta pak ještě klesají akcie utilit. Ztráty či zisky ostatních sektorů se pohybují do půl procenta, mezi rostoucími se nacházejí informační technologie nebo prodejci luxusního zboží.

Pražský parket dnes oslabil o 1,7 %. Hlavní roli bezesporu hrály akcie Monety, které za silného objemu (1,6 mld. CZK) přišly o 1,8 %. Důvodem je oznámený prodej zbývajícího 18% podílu společností GE, která balík prodala za 81 CZK na akcii. Zavírací kurz akcie byl dnes stanoven na 83,55 CZK. Akcie nováčka však nebyly zdaleka nejhorší. Těmi byly Komerční banka (-4,4 %) a ČEZ (-2,4 %). Celkový zobchodovaný objem na pražské burze dosáhl 2,6 mld. CZK.

MIROSLAV FRAYER
Equity Analyst
Investment Banking
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.