Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

AKCENTA CZ vstupuje na rumunský trh

Investice 13.11.2014 | 08:47 0 Komentářů

Po českém, slovenském, polském a maďarském trhu vstupuje společnost AKCENTA CZ také na rumunský trh. (Tisková zpráva: AKCENTA CZ)

Společnost AKCENTA CZ, která je platební institucí a patří mezi největší nebankovní devizové obchodníky v České republice, oznámila svůj vstup na rumunský finanční trh. Tamním exportérům a importérům již může nabízet své služby v oblasti zahraničního platebního styku, tedy především směnu měn a realizaci zahraničních plateb. V následující fázi potom chce společnost AKCENTA CZ rozšířit své portfolio služeb i o termínové obchody, které jsou na ostatních trzích, kde společnost působí, stále vyhledávanější.

„Již delší dobu jsme se na tento vstup připravovali. Našim prvním krokem bylo otevření účtu v Rumunsku, díky kterému jsme, především našim maďarským klientům, dokázali zrychlit realizaci plateb a také je ještě více nákladově zefektivnit,“ řekl ke vstupu Milan Cerman, předseda představenstva a ředitel pro oblast obchod společnosti AKCENTA CZ. „Rumunsko je progresivní země, která má velký potenciál. Podle našich předběžných průzkumů bude mezi exportéry a importéry o naše služby velký zájem, proto jsme se rozhodli aktivně vstoupit na tento trh. Ještě do konce roku očekáváme několik desítek rumunských klientů, v roce 2015 potom daleko výraznější expanzi podpořenou budováním vlastní sítě obchodních zástupců. Vzhledem k našemu úspěšnému působení ve všech visegrádských zemích víme s naprostou jistotou, že náš produkt funguje a je díky přinášeným úsporám atraktivní pro klienty. “

Rumunský export dynamicky roste, za posledních deset let se jeho objem zvýšil o více než 160 %. Podepsal se na tom především vstup země do EU v roce 2007, který významně zjednodušil mezinárodní obchodní aktivity rumunských firem a zvýšil jejich chuť exportovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.