Neděle 31. května. Svátek má Kamila.

AKCENTA CZ: Objem transakcí přes 180 miliard a 36 milionů korun čistý zisk

Investice 20.06.2019 | 10:09 0 Komentářů

AKCENTA CZ, platební instituce, která realizuje pro exportéry a importéry zahraniční platební styk a devizové operace, vykázala za rok 2018 čistý zisk 36 milionů korun, což představuje meziroční nárůst o 28 %. Pro své klienty, jejichž počet se přehoupl přes 36 tisíc, realizovala AKCENTA v uplynulém roce obchody v objemu přes 180 miliard korun. Výrazně také stoupl mezi roky 2017 a 2018 objem provedených zajišťovacích operací, a to o 19 %.

„Dosažený čistý zisk pokládáme za velmi dobrý výsledek, kterého jsme dosáhli i přes výrazné investice do naší další expanze. Samozřejmě notnou měrou nám k výborným výsledkům dopomohla ekonomická konjuktura v zemích eurozóny,“ zhodnotil výsledky roku 2018 Milan Cerman, předseda představenstva AKCENTY CZ a doplnil: „Abychom si udrželi pozici lídra na devizovém trhu i nadále, čekají nás letos další investice jak do technologií, tak do rozšíření produktového portfolia. Nebudeme spát na vavřínech ani v oblasti expanze na další trhy.“

AKCENTA CZ již z kraje roku rozšířila nabídku zajišťovacích instrumentů. Otevřela také nově účet v chorvatské měně, kterou teď klienti mohou obchodovat jako standardní měnu a mít v ní zcela zdarma otevřený interní platební účet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.