Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Air Bank je už pátou největší bankou podle počtu bankomatů. Má jich více než 300 ve 100 městech

Banky Air Bank 20.11.2017 | 14:17 0 Komentářů

Plány na rozšíření své bankomatové sítě Air Bank oznámila na konci loňského listopadu. V tu dobu měla okolo 140 bankomatů. Přesně rok nato má banka už více než 300 bankomatů, a stala se tak bankou s pátou největší vlastní bankomatovou sítí u nás. S výstavbou Air Bank ještě nekončí, v průběhu příštího roku přidá několik dalších desítek bankomatů.

„Mít více bankomatů patřilo mezi nejčastější přání našich klientů a to jsme jim chtěli splnit. Za jediný rok se nám podařilo postavit více než 160 bankomatů. To znamená, že jsme každý druhý den postavili nový bankomat,“ říká Robert Štefl, ředitel divize Péče o klienta Air Bank. Bankomaty Air Bank staví po celé republice, lidé si tak z jejích bankomatů vyberou už ve stovce měst.

Všechny bankomaty Air Bank jsou bezkontaktní. Klienti si z nich mohou peníze vybrat pouhým přiložením karty ke čtečce. Bezkontaktní výběry jsou rychlejší, jednodušší, ale i bezpečnější. Navíc si díky bezkontaktní čtečce peníze vyberou také majitelé bezkontaktních platebních nálepek, kteří tuto možnost dříve neměli, a do budoucna i majitelé chytrých telefonů s funkcí NFC.

Bezkontaktní výběry spustila Air Bank jako první banka v Česku. A v oblasti bankomatů drží Air Bank i jedno světové prvenství. Podle dostupných informací jako zatím jediná banka veřejně testuje první, čistě bezkontaktní bankomaty na světě, ze kterých si klienti vyberou pouze bezkontaktně. Dva tyto unikátní bankomaty stojí Praze, jeden je v Brně.

 

Pořadí bank podle počtu bankomatů:

  1. Česká spořitelna – 1673
  2. ČSOB / Poštovní spořitelna – 1049
  3. Komerční banka – 762
  4. Moneta Money Bank – 670
  5. Air Bank – 303
  6. UniCredit Bank – 262 (odhad, banka počet bankomatů veřejně neuvádí)
  7. FIO banka – 166
  8. Raiffeisenbank – 145
  9. Sberbank – 32

 

Pořadí bank podle počtu bankomatů zpracovala agentura Market Vision na základě veřejně dostupných údajů.

Tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.