CZK/€ 24.345 -0,08%

CZK/$ 23.279 -0,89%

CZK/£ 28.112 -0,91%

CZK/CHF 24.662 -0,45%

27. 06. 2017

0 komentářů

Agentúra Fitch potvrdila vysoké ratingy německé pojišťovně Allianz

 

Mezinárodní ratingová agentura Fitch potvrdila německé pojišťovně Allianz SE rating finanční síly (IFS) na úrovni AA a dlouhodobý emisní rating (IDR) na stupni AA-. Agentura uvedla, že potvrzení ratingů odráží velmi silnou konsolidovanou kapitálovou pozici skupiny, silnou technickou ziskovost, širokou diverzifikaci z hlediska geografie a produktů a také silné podnikatelské postavení na klíčových trzích společnosti. 

Agentura konstatovala, že provozní zisk pojišťovny Allianz za rok 2016 byl stabilní, a to na úrovni 10,8 mld. eur, poté, co v předešlém roce dosáhl 10,7 mld. eur. Allianz je jednou z největších pojišťovacích skupin v Evropě. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven.

Tisková zpráva pojišťovny Allianz

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022

Sportujete? Tak si raději zkontrolujte svoji pojistku

Úrazové pojištění je vhodným doplňkem široké pojistné ochrany zejména pro sportovně aktivní lidi. Aby úrazové pojištění ale skutečně chránilo, musí zahrnovat všechny aktivity, které člověk provozuje.

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

10. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *