CZK/€ 25.265 +0,14%

CZK/$ 23.707 +0,19%

CZK/£ 29.516 +0,05%

CZK/CHF 26.084 +0,21%

10. 04. 2014

0 komentářů

7 důvodů, proč vstoupit na britský trh

 


 

Paul Taylor, regionální ředitel UKTI pro střední a východní Evropu, vyjmenovává sedm důvodů, proč přijít investovat do Velké Británie.

1)    Je to rychlé a levné

„Velká Británie patří mezi země, kde jsou jedny z nejsnazších podmínek pro založení firmy. Podle údajů Světové banky zde trvá založení firmy jen 13 dní, přičemž světový průměr je 35 dní a evropský 32 dní. Nové společnosti s ručením omezeným to mají ještě snazší, musejí se registrovat v „Companies House“ – trvá to 24 hodin a stojí 15 liber.“

2)    Výhodné daňové podmínky

„Britská vláda se snaží pro podnikatele vytvořit co možná nejvýhodnější daňové podmínky. Provedla reformy v daňovém systému tak, aby byl pro zahraniční firmy co nejatraktivnější. Korporátní daň je v současné době 23 % a bude dále snižována tak, aby v roce 2015 byla jen 20 %, což bude nejnižší sazba ze všech zemí skupiny G20.“

REKLAMA

Ještě výhodnější podmínky pro firmy v oblasti vědy a výzkumu

„Společnosti zabývající se vědou a výzkumem mají v Británii výjimečně výhodné možnosti skvělé spolupráce se špičkovými univerzitami s dostupným venture kapitálem pro začínající společnosti. Pobídka zvaná ‘Patent box‘ umožňuje snížit firmám korporátní daň na nově vynalezené produkty vyráběné v Británii na pouhých 10%.“

3)    Kvalifikovaní zaměstnanci

„Británie je domovem 4 univerzit ze světové TOP 10. Firmy si tak mohou vybírat z nejschopnějších absolventů na trhu. Mohou také využít sítě „Jobcentre Plus“, která jim pomohou zaplnit volná místa.“

REKLAMA

4)    Stabilní prostředí

„V dnešní neklidné době poskytuje Velká Británie stabilní prostředí umožňující společnostem růst a využívat výhody mezinárodního trhu. Země má stabilní zákony a firmy zde nečekají žádné náhlé změny a překvapení.“

5)    Infrastruktura

„Široká dostupnost komerčních a průmyslových nemovitostí ve městech po celé Velké Británii. Business centra, které představila britská vláda, nabízejí jak příležitost k tomu rychle se v Británii usídlit, tak i získat snazší přístup k případnému financování nových projektů.“

REKLAMA

6)    Vyspělé ICT technologie

„ICT infrastruktura ve Velké Británii splňuje veškerá očekávání mezinárodních společností.“

7)    Lepší přístup na zahraniční trhy

„Velká Británie je již dlouho obchodní velmocí a dala by se nazvat přímo vstupní branou na světové trhy. Stahují se sem přední světové obchodní firmy, které zde hledají své obchodní partnery. Británie je spojnicí mezi Amerikou a Evropou i Evropou a Ásií. To je přidaná hodnota, kterou může nabídnout jen velice málo zemí.“

O UKTI

  • UKTI je vládní agentura, která pomáhá společnostem se sídlem ve Spojeném království uspět na poli globální ekonomiky.
  • Pomáhá také zahraničním společnostem v oblasti investic do Británie, která je považována za nejlepší místo v Evropě, odkud se dá uspět v globálním byznysu.
  • UKTI nabízí odborné znalosti a kontakty prostřednictvím své rozsáhlé sítě odborníků ve Spojeném království, na britských ambasádách a dalších diplomatických úřadech po celém světě.
  • Poskytuje společnostem účinné nástroje, které potřebují k dosažení konkurenceschopnosti na světové scéně.
  • Založena byla v roce 1977, za kvalitou jejích služeb tedy stojí bezmála 40 let zkušeností.
  • Pro více informací o UKTI navštivte web: www.ukti.gov.uk nebo tiskové centrum www.ukti.gov.uk/media.

Jak může pomoci firmám expandujícím na britský trh

  • Profesionální pomoc a poradenství při zakládání pobočky
  • Pomoc zdarma a diskrétně v oblastech, jako jsou:
    • Spojení s centry inovací (například univerzity)
    • Informace o daních, regulacích a problémech spojených s plánováním podnikání
    • Informace o finančních pobídkách
    • Informace o náboru zaměstnanců, jejich udržení a školicích programech
    • Pomoc s imigračními procesy

Paul Taylor je od roku 2011 ředitelem UKTI pro střední a východní Evropu s kancelářemi v Praze. Během své práce pro britskou vládu působil kromě UKTI v agentuře pro obchod, inovace a schopnosti (Department for Business, Innovation & Skills) a v kanceláři vztahů se zeměmi Commonwealthu a zahraničím (Foreign & Commonwealth Office). Před tím, než se přesunul do Prahy, měl na starosti bristké obchodní vztahy Velké Británie na Blízkém východě a v Severní Africe. Má bohaté zkušenosti se španělsky mluvícím zeměmi, především s Jižní Amerikou – žil a pracoval v Mexico City, Santiagu a Madridu. Než vstoupil do služeb vlády, pracoval pro Mezinárodní červený kříž a podnikal ve španělské Valencii.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *