CZK/€ 24.515 +0,14%

CZK/$ 25.028 +0,80%

CZK/£ 28.051 +0,37%

CZK/CHF 25.278 +0,26%

23. 11. 2021

0 komentářů

3M FUND MSI a.s. ze skupiny MS-INVEST úspěšně emitovala dluhopisy za jednu miliardu. Zafinancovány byly již za dva měsíce od vydání

 

Investiční uskupení 3M FUND MSI, jež spadá pod renomovanou developerskou skupinu MS-INVEST, úspěšně dokončilo prodej nové pětileté dluhopisové emise v hodnotě 1 miliardy korun. O umístění zajištěných dluhopisů s pevným úrokovým výnosem 5,70 % p.a., které jsou kótovány na Burze cenných papírů Praha, se postarala J&T Banka. Pro skupinu MS-INVEST se jednalo o doposud největší emisi. Zároveň šlo o rekordně krátký čas dvou měsíců, za které se ji podařilo prodat. 

Skupina MS-INVEST, která se dlouhodobě řadí mezi klíčové hráče na developerském trhu v Praze a Brně a patří mezi významné investory do nemovitostí, představila pětiletou emisi dluhopisů. Rekordní výši o objemu jedné miliardy korun se v rámci nového 3M FUND MSI podařilo vybrat již za dva měsíce od spuštění. 3M FUND MSI svěřila prodej dluhopisu spolehlivému partnerovi – J&T Bance, která na českém finančním trhu působí od roku 1998. Hodnota emise, která je splatná v roce 2026, může být navýšena o další miliardu.

Jsme velmi rádi, že jsme mohli společně se silnou finanční skupinou J&T prostřednictvím nového uskupení 3M FUND MSI na českém trhu představit novou emisi dluhopisů. J&T se postarala nejen o přípravu samotné emise, ale i o její umístění prostřednictvím J&T Banky. Zájem, který jsme o koupi dluhopisů zaznamenali, dokládá, že se jedná o zajímavou příležitost pro české investory. Jde zároveň o první dluhopis, na kterém spolupracujeme s etablovaným bankovním partnerem. Už nyní přemýšlíme nad navýšením o další miliardu a také jinými atraktivními příležitostmi pro české investory – o tom ostatně napovídá i samotný název našeho emitenta,” říká Petr Malík, generální ředitel 3M FUND MSI.

„J&T Banka s potěšením přivedla na trh emisi společnosti 3M FUND MSI, neboť svou podstatou a především bonitou zapadá do řady více jak 100 emisí, jež J&T Banka realizovala. To, že emise byla upsána během turbulentního období zvyšování úrokových sazeb s fixním výnosem 5,70% p.a. svědčí o vhodně nastavené struktuře, prokazatelné bonitě emitenta a velké zkušenosti upisovat podobné emise jejím Manažerem a Aranžerem, J&T Bankou a J&T IB and Capital Markets,“ říká Roman Florián, ředitel J&T IB and Capital Markets, a.s.

Jak 3M FUND MSI, tak i další uskupení spadající pod MS-INVEST – MSI Capital byly založeny s cílem investovat prostředky svých investorů do nemovitostních projektů skupiny MS-INVEST, přičemž každý z holdingů (3M FUND MSI a MSI Capital) investuje výhradně do projektů, ve kterých má majetkový podíl.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

WCA exekuce

Mračna nad WCA se stahují. Věřitelé přistoupili k exekucím

Alternativní fond lákající klienty na nadstandardní výnosy díky tradingu v kombinaci s investicemi do startupů je v problémech. Proti WCA International někteří z investorů vedou exekuci. Firma tak může velmi rychle skončit v insolvenci.  

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

07. 10. 2022

Analýza: Co přijde po extrémním jestřábím postoji?

Na globálních trzích se blíží další zima. Rychle se dostáváme k bodu zlomu globální ekonomiky. Ten přijde díky „extrémně jestřábímu postoji“ politických institucí někdy v příštím čtvrtletí. Podle Saxo Bank nás čeká pevně zakořeněná, perzistentní inflace. Dnes už je jasné, že nás k inflačnímu bodu zlomu přivedou tři faktory. Otázka, […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

06. 10. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.