Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

1. pololetí 2017 pro ČSOB: silná výkonnost podpořena pokračujícím růstem obchodních objemů a vynikající kvalitou aktiv. Strategická dohoda s Českou poštou posiluje model bankopojištění.

Banky 10.08.2017 | 14:08 0 Komentářů

Čistý zisk skupiny za 1. pololetí 2017 vzrostl meziročně o dvanáct procent na 9,4 miliard korun. Objem úvěrů vzrostl meziročně o sedm procent na 653 miliard korun, kvalita úvěrového portfolia se dále zlepšila. Objem vkladů se zvýšil na 849 miliard korun*, meziročně o čtrnáct procent více. Celkový objem aktiv pod správou dosáhl hodnoty 196 miliard korun, což představuje sedmiprocentní nárůst.


Provozní výnosy vzrostly meziročně o sedm procent na 19,2 miliard korun. Provozní náklady se meziročně zvýšily o jedno procento na 8,1 miliard korun. ČSOB a Česká pošta prodlužují a prohlubují svou vzájemnou spolupráci. Podpisem desetileté partnerské dohody o exkluzivitě se ČSOB stane od 1. ledna 2018 jediným partnerem České pošty pro poskytování finančních a pojišťovacích služeb. Aplikace ČSOB NaNákupy přináší další nové funkce, jako například historii transakcí, platby přes internet MasterPass a správu věrnostních karet. ČSOB SmartBanking a Smart klíč nově podporují přihlašování pomocí otisku prstu. Za své filantropické aktivity během posledních 20 let získala ČSOB hlavní cenu Via Bona udělovanou veřejností v kategorii Dobrá firma.

„Máme za sebou vynikající první polovinu roku 2017. Zaznamenali jsme rekordní prodeje hypoték, další nárůst objemu firemních úvěrů a dosáhli jsme dobrých výsledků v oblasti finančních trhů. Ještě více jsme se zaměřili na inovace a digitalizaci a přidali do našich aplikací nové funkce s cílem poskytnout to nejlepší pro naše klienty a podpořit jejich zážitky. Jsem rád, že náš model bankopojištění slaví na českém trhu úspěch. Nové strategické partnerství s Českou poštou prodlouží naši již čtvrt století dlouhou vzájemnou spolupráci a umožní nám výrazně rozšířit naši nabídku bankovních a pojistných produktů, rozvíjet síť specializovaných bankovních přepážek ale i dosáhnout významných synergií,“ uvedl John Hollows, generální ředitel ČSOB.

Růst čistého zisku za první pololetí 2017 byl podpořen silnou výkonností finančních trhů, jednorázovým výnosem z vypořádání dřívějšího soudního sporu, vyššími příjmy z poplatků a nižšími náklady na riziko. K výsledku přispěl také silný růst obchodních objemů, který byl tažen růstem hypoték, firemních a spotřebitelských úvěrů. Kvalita úvěrového portfolia se dále zlepšila a ukazatel podílu úvěrů v selhání poklesl na nové historické minimum 2,58 %.

Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.