SOLUS

Datum založení: 0.1970.0
Sídlo: Antala Staška 510/38 140 00 Praha 4 - Krč
Telefon: 900 140 120
Infolinka: 840 140 120
Email: info@solus.cz
Web: www.solus.cz

Sdružení SOLUS doporučuje spotřebitelům: V případě finančních potíží komunikujte s věřiteli, krátkodobé problémy s úhradou závazků se v registrech neobjeví

Praha, 23. března 2020 – Klientům, kteří se dohodnou se svým věřitelem na odkladu úhrady splatných závazků v souvislosti s pandemií nemoci COVID-19, nehrozí zápis do negativních registrů sdružení SOLUS. I přes složitou situaci však SOLUS doporučuje, aby klienti se svým věřitelem aktivně komunikovali a hledali společně řešení.

Ke konci roku 2019 bylo v negativním registru SOLUS zapsáno 567 tisíc osob s dluhem po splatnosti

Praha, 17. ledna 2020 – V negativním Registru fyzických osob SOLUS bylo ke konci roku zapsáno 567 tisíc osob s dluhem po splatnosti. Je to o 53 tisíc osob méně, než na konci roku 2018. 

V negativním registru SOLUS má záznam o dluhu 7 občanů ČR ze sta, Sdružení varuje před „půjčkami bez registrů“

Praha, 31. října 2019 – V negativním Registru Fyzických osob SOLUS bylo ke konci září zapsáno 578 tisíc osob s dluhem po splatnosti – to je o 43 tisíc osob méně, než ke konci září 2018. Dlužná částka po splatnosti klesla meziročně o 2,3 miliardy Kč na necelých 47,5 miliardy Kč. V době rostoucí ekonomiky přispívá činnost sdružení SOLUS […]

Ke konci roku 2018 evidoval SOLUS více než 52 tisíc firem s dluhem po splatnosti

Počet firem a podnikatelů s dluhem po splatnosti zapsaným v Registru IČ klesl ke konci roku 2018 na více než 52 tisíc (meziročně o 1,7 % méně). Suma závazků po splatnosti se meziročně snížila o 116 milionů korun na přibližně 6,2 miliardy Kč. Registr IČ je v České republice nejvýznamnějším registrem s informacemi o platební morálce podnikatelských subjektů.

SOLUS eviduje 60 tisíc firem se zhoršenou platební morálkou, největší podíl rizikových firem je v Ústeckém kraji

Zatímco spotřebitelé v posledních třech letech výrazně zlepšovali svou platební morálku, v segmentu firem a podnikatelů je situace dlouhodobě stabilnější. Ve svém negativním Registru IČ, který eviduje pouze informace o závazcích po splatnosti firem a podnikatelů, eviduje SOLUS celkem 60 tisíc podnikajících subjektů.

Licenci pro poskytování nebankovních úvěrů získali všichni členové SOLUS, kteří ji ke své činnosti ze zákona potřebují

Banky 05.06.2018 0 Komentářů

Všechny nebankovní finanční instituce, jejichž hlavní činností je poskytování úvěrů spotřebitelům a jsou členy sdružení SOLUS, získaly v řádném termínu od České národní banky potřebnou licenci pro poskytování nebankovních úvěrů. Zvládnutí náročného procesu licencování potvrzuje, že SOLUS sdružuje společnosti, pro které není ochrana spotřebitele jen prázdnou frází.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Nejvíce neplatičů mezi podnikateli pochází z Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje

Ke konci listopadu evidovalo sdružení SOLUS ve svém Registru IČ více než 61 tisíc firem a podnikatelů se závazkem po splatnosti. Podobně jako v případě nepodnikajících občanů patří mezi nejvíce problematické regiony Ústecký kraj, Karlovarský kraj a Moravskoslezský kraj.

Sdružení SOLUS přijalo 4 nové členy, významně posílilo členskou základnu ze sektoru energetiky a telekomunikací

Klientské registry se stávají standardem a nezbytným nástrojem pro řízení rizika u poskytovaných služeb. Možnost používat informace z klientských registrů SOLUS získaly čtyři nové společnosti. Členská základna sdružení SOLUS, kterou tvoří společnosti ze sedmi ekonomických sektorů, se přijetím nových členů rozrostla již na 46 subjektů.

Počet osob se závazky po splatnosti vzrostl ve druhém čtvrtletí mírně ve všech krajích ČR

Banky 23.07.2013 0 Komentářů

Druhé čtvrtletí přineslo mírné zhoršení schopnosti obyvatel ČR splácet své splatné závazky ve všech krajích ČR. K 30. 6. 2013 evidovalo sdružení SOLUS závazky po splatnosti u 8,23 % dospělé populace ČR (oproti 8,15 % ke konci 1. čtvrtletí 2013). V Ústeckém kraji, kde je situace dlouhodobě nejhorší, překročila míra osob zapsaných v Registru FO sdružení SOLUS poprvé v historii hranici 15 %.

Potíže se splácením závazků se u občanů v jednotlivých okresech České republiky významně liší

Banky 24.06.2013 0 Komentářů

Ke konci 1. čtvrtletí evidovalo sdružení SOLUS závazky po splatnosti u 8,15 % všech dospělých obyvatel České republiky. V jednotlivých okresech ČR se však procento osob v prodlení významně liší. Celorepublikový průměr zhoršují zejména oblasti na severozápadě České republiky.