Saxo Bank

Datum založení: 0.2009.0
Sídlo: Na poříčí 1079/3a, Nové Město, 110 00 Praha 1
Telefon: +420 22 620 1580
Fax: +420 22 620 1581
Email: psprague@saxobank.com
Web: https://www.home.saxo/cs-cz
Poznámka:

Vrací se čínský jüan zpět do hry?

Události uplynulého víkendu naznačují, že rozhovory týkající se obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou nečeká snadná cesta.

Zbourají blížící se volby Evropu?

Banky 06.05.2019 0 Komentářů

I přes velké obavy mnoha lidí představují volby do Evropského parlamentu, které proběhnou za pár týdnů, jen nízké politické riziko. Objevuje se sice řada opozičních stran, avšak ty jen těžko získají parlamentní většinu. Evropské volby povedou podle nás k daleko rozdělenější Evropě a potvrdí, že spojenectví Francie a Německa je mrtvé. 

Jak dopadly nejvýznamnější technologické firmy? Předznamenávají hospodářskou krizi?

Banky 26.04.2019 0 Komentářů

Tento týden vrcholí sezóna zveřejňování výsledků největších světových firem. Ze stovek z nich stojí za pozornost zejména těchto pět: Microsoft, Facebook, Tesla, FANUC a SK Hynix. Jejich hospodaření nám poskytuje pohled na to, v jakém stavu se nachází světová ekonomika a kde se aktuálně nalézáme v hospodářském cyklu.

Plány Tesly vzbuzují obavy investorů

Banky 26.04.2019 0 Komentářů

Pokud máme věřit Elonu Muskovi, dálnice celého světa za krátkou dobu zaplní flotily robo-taxíků značky Tesla. Řada analytiků se však k ambicím extravagantního šéfa Tesly a jeho okázalým prohlášením staví skepticky, což se projevuje na ceně akcií.

Čína ustupuje od stimulů. Etapa globální paniky je za námi

V nejbližší době budeme pravděpodobně svědky významné změny trendu na finančních trzích. Ačkoliv je dnes volatilita extrémně nízká, myslíme si, že trhy byly uměle umírněné. Dnes proto nejsou připraveny na změnu makro politiky, ke které dochází v Číně.

Dolar na houpačce

Po maximech koncem loňského roku předvádí dolar neustálé výkyvy. Ty jsou provázené řadou nepříjemných projevů poklesu a nárůstu. Na světové měny má aktuálně největší vliv situace v Číně a nevyjasněný brexit.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Niels Jørgensen přichází do Saxo Bank na novou pozici Chief SaxoExperience Officer

Banky 15.04.2019 0 Komentářů

Dánská investiční banka Saxo Bank hlásí novou posilu ve svých řadách. Od 15. srpna 2019 nastupuje do Saxo Bank Niels Jørgensen...

Saxo Bank: Nejobchodovanější akcií Q1 2019 byl Facebook, čeští investoři věří Microsoftu

Poslední kvartál 2018 výrazně poškodil ceny akcií a současně ohrozil odhady výnosů pro hlavní světové indexy. Díky historickému obratu Fedu...

Svět potřebuje oslabení dolaru

Makro 10.04.2019 0 Komentářů

Globální politická panika zaznamenána v prvním čtvrtletí letošního roku ukázala, že svět není schopen uniknout své závislosti na tištění peněz....

Saxo Bank a Brown Advisory nabídnou klientům SaxoSelect etické akcie

Klienti Saxo Bank budou prvními maloobchodními obchodníky mimo USA, kteří získají přístup k investování prostřednictvím portfolia Ethical Selection společnosti Brown Advisory....