KPMG Česká republika, s.r.o.

IČ: 553115
Datum založení: 0.0.0
Sídlo: Pobřežní 648/1a, 18600 Praha 8
Web: www.kpmg.com/cz/cs/Stranky/Default.aspx
Poznámka:

Bankéři věří ve vyšší zisky, v sektoru panuje optimismus

Banky 13.11.2014 0 Komentářů

Po zhoršení ekonomické situace v regionu střední a východní Evropy došlo v roce 2013 k růstu, který přinesl mírný optimismus do bankovního sektoru. Více než dvě třetiny bankéřů očekávají v letošním roce přinejmenším stejné zisky jako loni. Polovina jich předpovídá nárůst, a to jak letos, tak v roce 2015. Čeští bankéři patří k optimističtějším v otázce ekonomického růstu, na druhou stranu neočekávají výraznější dopad do výnosů ...

Téměř každá druhá firma se potýká se zpronevěrou

Poradenská společnost KPMG ve střední a východní Evropě se zaměřila na vyhodnocení efektivity řízení rizik podvodného jednání ve stovce společností regionu CEE. Největším problémem, který řeší téměř každá druhá firma, je zpronevěra neboli krádež majetku. Více než třetina se pak potýká se střetem zájmů. Z průzkumu vyplývá, že firemní opatření na detekci a prevenci těchto jednání jsou nedostatečná a neefektivní.

Senát schválil zákonná opatření týkající se daňových zákonů

Senát dne 9. října schválil zákonné opatření o dani z nabytí nemovitých věcí (tisk 185, dříve sněmovní tisk 1003) a dne 10. října zákonné opatření o změně daňových zákonů v souvislosti s rekodifikací soukromého práva (tisk 184, dříve sněmovní tisk 1004). Zákonná opatření v podstatě obsahují text sněmovních tisků 1003 a 1004 ve znění po třetím čtení. V Senátu bylo podáno několik pozměňovacích návrhů.

Evropa stále více láká čínské investory

Zahraniční investice čínských firem rostou Čínští investoři se stále více zajímají o země EU; nejatraktivnější lokalitou je Německo, Francie, Velká Británie a Švédsko Pro 85 procent investorů je hlavním cílem rozšířit odbytiště pro produkty a služby

Nízké korporátní daně lákají zahraniční investory, ti se za nimi začínají přesouvat dále na Východ

Podle aktuálních dat celosvětové sítě poradenských společností KPMG patří česká sazba korporátní daně (daně z příjmů právnických osob) mezi nejnižší na světě – nachází se v poslední čtvrtině žebříčku. Zatímco celosvětový průměr činí 24,42 procent, v České republice firmy zaplatí 19 procent. Sazba korporátní daně se v Čechách nemění již od roku 2010, což firmám nabízí stabilní podnikatelské prostředí. Trend nízkého ...

Den daňové svobody

Makro 10.06.2013 0 Komentářů

Dnem daňové svobody přestávají občané teoreticky vydělávat na pokrytí výdajů státu a začínají vydělávat sami pro sebe. V České republice tento den letos nastane 11. června.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

KPMG druhým nejatraktivnějším zaměstnavatelem světa – již potřetí v řadě

Celosvětová síť poradenských společností KPMG se opětovně umístila na druhém místě mezi nejatraktivnějšími zaměstnavateli světa. Druhou příčku v žebříčku, který každoročně sestavuje společnost Universum na základě globálního průzkumu mezi studenty ekonomických a technických oborů, obhájila již potřetí za sebou. První místo dlouhodobě patří společnosti Google.

Dopadová studie může znovu odložit účinnost Solvency II

Společnost KPMG Česká republika upozorňuje: pojistný sektor může po včerejším spuštění dopadové studie vyhodnocení dlouhodobých záruk čelit dalšímu zpoždění harmonogramu pro Solvency II.

Průzkum: Rok 2013 rozhýbe globální trh obnovitelných zdrojů

Podle studie celosvětové sítě poradenských společností KPMG Green Power 2012 je 92 procent odborníků z oblasti energetiky přesvědčeno o tom, že fondy typu private equity a infrastrukturní fondy odstartují v tomto roce  transakce na trhu s obnovitelnými zdroji energie. Vůbec nejatraktivnější jsou pro investory Spojené státy americké, Indie, Německo a Čína. Země draka navíc podle 43 procent dotazovaných významněji vstoupí na globální trh.

Prezident podepsal balíček úsporných opatření i technickou novelu zákona o DPH

Finanční aktuality společnosti KPMG, v nichž shrnuje změny, ke kterým dochází od 1. ledna 2013.