Golden Gate CZ a.s.

IČ: 248
Datum založení: 0.0.0
Sídlo: Holubova 2517/4, Praha 5 – Smíchov 150 00
Telefon: 776 448 853
Infolinka: 251 554 836
Email: info@goldengate.cz
Web: www.goldengate.cz
Poznámka:

Vyšehradské fórum: Peníze jsou zpolitizované. Alternativa je ve zlatu či kryptoměnách

Praha 11. října – Obavy ze vzrůstající politizace centrálních bank jsou velmi reálné. Současné centrální bankovnictví a některé jeho nástroje jsou relativně mladé experimenty, které můžou mít nedozírné následky. Na sedmém ročníku Vyšehradského fóra se na tom shodli čeští ekonomové.

Novým předsedou představenstva Golden Gate CZ je Libor Brůna

Praha – Novým předsedou představenstva největšího tuzemského obchodníka s investičními drahými kovy Golden Gate CZ se stal generální ředitel společnosti Libor Brůna (37). Ve funkci nahradil svého bratra Vladimíra Brůnu (40), který v čele čtyřčlenného představenstva stál od roku 2015.

Cena stříbra stoupá. Poptávka vzrostla o třetinu

Cena stříbra se od začátku roku na světových trzích zvýšila o 14 procent na 17,6 dolaru za unci. Na začátku září přitom dokonce atakovala hranici 19,3 dolarů, což je nejvyšší úroveň od roku 2016. Za růstem stojí zvýšené investice do drahého kovu. Jen poptávka po stříbrných mincích se letos zvýšila o 30 procent.

Hodnota starých mincí jde skokově nahoru. Díky rostoucí ceně zlata

Investoři a sběratelé, kteří v minulých letech nakoupili zlaté nebo stříbrné mince, si nyní mnou ruce. Některé série zhodnotily za poslední desetiletí až trojnásobně. Může za to rostoucí cena zlata a stříbra. Další série se své zhodnocení teprve chystají.

Cílové částky spoření s Golden Gate už vzrostly na 11,5 miliardy

Golden Gate CZ, lídr českého trhu s investičním zlatem a stříbrem, zvýšil v pololetí objem cílových částek spořicích smluv na 11,5 miliardy korun. To představuje meziroční nárůst o 21 procent. Od začátku roku cílové částky vzrostly o 1,6 miliardy korun.

Cena zlata rychle klesá kvůli Fedu

Americká centrální banka (FED) naplánovala na prosinec zvýšení úrokových sazeb, což doprovází krátkodobé oslabení cen zlata, stříbra a platiny. Zlato kleslo za poslední týden o více než 40 dolarů na dnešních 1246 dolarů za unci.

Nejnovější komentáře
Kam investovat?
Golden Gate CZ prodala za devět měsíců zlato a stříbro za 1,1 miliardy

Lídr českého trhu s investičním zlatem a stříbrem společnost Golden Gate CZ utržil za devět měsíců letošního roku 1,1 miliardy...

Češi chtějí změnit spoření, ale moc pro to neudělají, ukázal průzkum

Většina Čechů by chtěla změnit způsob, jakým si spoří peníze, ale jen pětina lidí je ochotná pro to něco udělat. Nejspokojenější jsou investoři do nemovitostí nebo drahých kovů. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS pro Golden Gate CZ.

Zájem o stříbro raketově roste. Golden Gate CZ prodala 4,2 tuny

Lídr českého trhu s investičním zlatem a stříbrem společnost Golden Gate CZ zaznamenala ve třetím čtvrtletí 2016 výrazný nárůst prodeje stříbra. V porovnání s minulým rokem zájem o tento kov vzrostl o 80 procent, prodalo se ho 4,2 tuny. Firma vykázala zisk před zdaněním téměř 12 milionů Kč, shodně jako ve stejném období minulého roku. 

Vyšehradské fórum: Bankovní systém opakovaně selhává

Bankovní systém selhal a selhává opakovaně dál. Politickým a ekonomickým elitám ve vládách a centrálních bankách není radno věřit. Narůstající zadlužování veřejného sektoru povede k úpadku světové ekonomiky a rozpadu Evropské unie. Tato nelichotivá vize budoucnosti zazněla na čtvrtém ročníku konference Vyšehradské fórum.