ČSOB

IČ: 1350
Datum založení: 0.1964.0
Sídlo: Radlická 333/150
150 57 Praha 5
Telefon: +420 224 111 111
Infolinka: 800 300 300
Email: Info@csob.cz
Web: http://www.csob.cz/

Inflaci nepřelstíme pomocí dluhopisů s delší splatností

Banky 29.03.2012 0 Komentářů

Dnešní turbulentní doba se negativně odráží na výnosech státních dluhopisů. Desetileté německé a americké cenné papíry mají sazby nižší, než je inflace. Neklid, který dusí kapitálové trhy už od pádu Lehman Brothers, má pak neblahý dopad na psychiku investorů i na vývoj investičních nástrojů, které po desetiletí platily za přístav jistoty. U dluhopisů tak dnes už nemusí být pravda, že delší splatnost rovná se záruka výnosů vyšších než ...

Evropa je zase o krok blíž k odvrácení krize

Banky 22.03.2012 0 Komentářů

Evropské státy po dvou letech antického dramatu začínají nabírat druhý dech. Zdá se, že se hlavním aktérům podařilo zabránit šíření řeckého problému do okolních zemí. I přesto obchodníci v Evropě očekávají několik následujících čtvrtletí hospodářský růst okolo nuly. Naopak v USA jsou investoři optimističtější – vede je k tomu rostoucí obchodní důvěra a vyšší zaměstnanost.

Fondy ČSOB v druhé polovině března posilují svou nabídku

ČSOB do své březnové nabídky přidává další dva fondy. Prvním z nich je zajištěný fond Global Partners ČSOB Světového růstu +26 se začátkem upisování 19. března. Druhým je KBC Master fund ČSOB Portfolio Pro Květen 90, což je fond fondů, který unikátně upravuje svou investiční strategii v závislosti na aktuální situaci. Současně je v nabídce fond Global Partners ČSOB Fixovaný click 20. Všechny fondy jsou spojeny s nižším stupněm rizika, jsou ...

ČSOB Penzijní fond Stabilita připíše svým klientům zhodnocení za rok 2011 ve výši 1,7 %

Penze 15.03.2012 0 Komentářů

Valná hromada ČSOB Penzijního fondu Stabilita rozhodla o připsání zhodnocení účastníkům za uplynulý rok ve výši 1,7 %. Díky fúzi Penzijních fondů Stabilita a Progres měl ČSOB Penzijní fond Stabilita ke konci loňského roku 722 tisíc klientů s více než 28,65 mld. Kč na účtech. Fond dosáhl celkového zisku 551 mil. Kč.

ČSOB Leasing podporuje svými produkty rozvoj elektromobility

Banky 13.03.2012 0 Komentářů

ČSOB Leasing umí nově financovat i skutečné elektrovozy, a to prostřednictvím leasingu i zákaznického úvěru. ČSOB Leasing např. aktuálně poskytl leasingové financování elektrovozu Ford Transit Connect.

Březnová nabídka fondů ČSOB

ČSOB svým klientům přináší v březnu řadu nových investičních příležitostí. Fondy jsou dobrým způsobem zhodnocení volných peněžních prostředků a mezi klienty ČSOB jsou poměrně oblíbené. Do nabídky se dostanou dvě nové tranše životního pojištění navázané na fond, resp. investici do státních dluhopisů – Maximal Invest ČSOB Life Invest Úrokový click 1 a Maximal Invest ČSOB Slovenských dluhopisů 1. V nabídce bude rovněž nový samostatný ...

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Online platby kartou rostly skoro o pětinu – pomohlo i zavedení 3D Secure

Banky 29.02.2012 0 Komentářů

Jen za loňský rok využili klienti ČSOB a Ery své platební karty k více než 77 milionům transakcím, což představuje oproti roku 2010 zvýšení o více než 16 %. Tento značný vzestup byl zapříčiněn zejména nárůstem internetových transakcí. Placení po síti je totiž díky službě 3D Secure, se kterou přišla ČSOB, výrazně bezpečnější.

Rok 2012: rok hledání stability, ochranných strategií i příležitostí k zhodnocení

Začátek letošního roku se nese ve znamení obavy z recese a z nezvládnutí krize eurozóny. Mnozí spekulují o tom, zda či spíše kdy dojde k systémové změně, která ohlásí případný konec euroatlantické uskupení jako globálního hegemona. Kapitál je plachý a trhy reagují odpovídajícím způsobem – dlouhou volatilitou. Na trhu sílí poptávka po jistotách a bezpečí či minimálně po realistických alternativách, jak se připravit či zabezpečit do ...

Pro informace o úvěrech jdou malé české firmy do vlastní banky. „Osobním bankéřům věříme, reklamě ne,“ říkají

Banky 16.02.2012 0 Komentářů

Pro mikrofirmy* není při výběru úvěru důležitá jen výše úrokové sazby, ale stejný význam přikládají také rychlosti vyřízení a jednoduché administrativě. Nejčastěji pak firmy chtějí úvěr splatit do pěti let. Vyplývá to z průzkumu ČSOB.

ČSOB Konzervativní fond je díky dobré diverzifikaci na svém maximu

Banky 15.02.2012 0 Komentářů

Ani opatrnější investor se v dnešní nestálé době nemusí držet od podílových fondů dál. ČSOB Konzervativní fond/KBC Master Fund CSOB Conservative je ideálním způsobem pro ty opatrnější, jak své peníze zhodnotit lépe než na svém klasickém účtu. Fond je i přes momentální ekonomickou situaci na svém historickém maximu a dosahuje průměrné výkonnosti 2,565 % p.a. (od vzniku fondu – informace k 8. 2. 2012).