Česká bankovní asociace

Sídlo: Vodičkova 30, 110 00 Praha 1
Telefon: +420 224 422 080
Fax: +420 224 422 090
Email: cba@czech-ba.cz
Web: http://www.czech-ba.cz

V ČR na rozdíl od západoevropských zemí meziročně vzrostl objem poskytnutých úvěrů bank

Banky 16.04.2012 0 Komentářů

Ke konci února 2012 vzrostl meziročně objem celkově poskytnutých úvěrů bank o 6,3 %. Je nutné vnímat toto číslo velmi pozitivně ve světle probíhajícího „deleveragingu“ v mnohých evropských zemích – tedy snižování objemu bankovních úvěrů a celkové proúvěrovanosti ekonomiky (v některých případech je však proces vysoce žádoucí, byť je bolestivý).

Česká bankovní asociace: Druhá polovina roku 2012 přinese mírné oživení ekonomiky

V roce 2012 bude česká ekonomika stagnovat na negativní nule. Hlavním důvodem jsou zhoršující se faktory domácí poptávky. Uvedli to analytici sedmi tuzemských bank v aktualizované ekonomické prognóze České bankovní asociace (ČBA) na čtvrtečním setkání s médii. „Parametry prognózy ČBA se v porovnání s poslední prognózou mění jen málo. Oproti minulé prognóze se mírně zhoršily předpoklady pro vývoj spotřeby domácností (-0,8 %), vládní ...

Česká bankovní asociace: Jednodušší financování i pojištění exportu nyní ještě blíže

Banky 28.03.2012 0 Komentářů

Česká bankovní asociace, Ministerstvo financí a Ministerstvo průmyslu a obchodu včera na společném semináři jednali o konečném zprovoznění systému dorovnávání úrokových rozdílů (IMU) v ČR a jeho konkrétních parametrech. Přiblížili tak český export k odstranění jedné z překážek jeho konkurenceschopnosti v podobě možnosti financování exportu s pevnou úrokovou sazbou po celou dobu čerpání a splatnosti vývozního úvěru.

Česká bankovní asociace: Moderní finanční sektor přispívá ke konkurenceschopnosti české ekonomiky

Banky 27.03.2012 0 Komentářů

Domácí bankovní sektor je zaměřený „dovnitř” české ekonomiky a na poskytování tradičních bankovních služeb. Jeho jasným zájmem je rozvoj domácí ekonomiky, protože pouze dlouhodobě konkurenceschopné podniky mají šanci pokračovat v ekonomické aktivitě, tedy i splácet úvěry, a rozšiřovat se, tedy vyžadovat dodatečné financování. Vyplynulo to ze studie „Finanční sektor, konkurence v něm a příspěvek ke konkurenceschopnosti ČR“, kterou dnes na ...

Česká bankovní asociace: Pokračuje příznivý vývoj objemu poskytnutých bankovních úvěrů

Banky 13.03.2012 0 Komentářů

„Příznivou zprávou ukazující na zlepšující se stav ekonomiky je, že se v lednu 2012 oproti prosinci mírně snížil celkový objem i podíl tzv. klasifikovaných úvěrů, což jsou úvěry, jejichž splácení je z nějakého důvodu ohroženo. Mírný pokles zaznamenal také objem úvěrů v selhání,“ přiblížil vývoj na bankovním trhu Jan Matoušek, náměstek výkonného ředitele České bankovní asociace, a dodal: „Nízká průměrná úroková sazba ...

Souhrnná data o úvěrech potvrzují umírněný optimismus bankéřů

Banky 08.02.2012 0 Komentářů

Ke konci roku 2011 dosahoval celkový objem poskytnutých úvěrů ze strany bank více než 2,3 bilionu korun. Oproti konci roku 2010 to znamená narůst o 5,97 procent. Rostly jak úvěry obyvatelstvu (5,02 %), tak půjčky podnikům (6,12 %).

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Česká bankovní asociace: Oživení hospodářství může nastat ve druhém pololetí i když v roce 2012 jako celku bude ekonomika stagnovat.

V roce 2012 bude česká ekonomika stagnovat okolo –0,1 %. Hlavním důvodem je pravděpodobný hospodářský pokles v eurozóně, byť Německo, jako největší obchodní partner České republiky, zřejmě vykáže i v roce 2012 růst.  Shodli se na tom analytici sedmi tuzemských bank v ekonomické prognóze České bankovní asociace (ČBA).