Burza cenných papírů Praha

IČ: 47115629
Datum založení: 0.0.0
Sídlo: Rybná 14, Praha 1, 110 05
Telefon: 221 831 111
Email: info@pse.cz
Web: www.pse.cz
Poznámka:

Burzovní rozhodčí soud v novém

Burzovní rozhodčí soud (BRS) působící při Burze cenných papírů Praha výrazně inovuje svoji činnost a prochází celou řadou změn s ambicí stát se moderní rozhodčí institucí, která nemá v České republice konkurenci.

Rekordní objem obchodů a rekordní růst kurzu nové emise eMan

Emise IT společnosti eMan, která se dnes začala obchodovat na trhu START, zaznamenala rekordní objem obchodů i růst kurzu. 

Centrální depozitář vstupuje do TARGET2, na pražské burze tak bude možné obchodovat emise denominované v eurech

Centrální depozitář cenných papírů se stal přímým účastníkem platebního systému TARGET2 jako jeho přidružený vypořádací systém. TARGET2 je clearingový systém provozovaný centrálními bankami zemí eurozóny. Nyní bude možné v České republice emitovat a posléze obchodovat a vypořádávat emise cenných papírů denominovaných v eurech.  Od 2. března 2020 tedy probíhá peněžní část vypořádání cenných papírů v centrálním depozitáři v ...

Prvky umělé inteligence začínají generovat zprávy o dění na Pražské burze

Nástroj, který automaticky generuje zprávy o dění na Burze cenných papírů Praha a ověřuje informace z průběhu obchodního dne, vytvořili vědci z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK), Českého vysokého učení technického (ČVUT), Západočeské univerzity (ZČU) a České tiskové kanceláře (ČTK). V dnešní tiskové zprávě to uvedl vedoucí výzkumného týmu Václav Moravec z katedry žurnalistiky IKSŽ FSV […]

Flash: výsledky aukce na trhu START

Dnes proběhl první úspěšný obchodní den v roce 2019 na trhu START Burzy cenných papírů Praha s již dříve úspěšně upsanými akciemi pěti společností. U všech emisí byly v aukčním systému objednávky a ke spárování nabídky s poptávkou došlo u emise společnosti PRIMOCO UAV, jejíž cena akcie díky tomu vzrostla o 2,4 % oproti IPO ceně.

ERSTE Group Bank AG se stává členem pražské burzy

Burza cenných papírů Praha má nového člena. Stala se jím společnost Erste Group Bank AG se sídlem v Rakousku. Erste tak rozšiřuje počet členů pražské burzy na 16.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Petr Koblic zvolen prezidentem Federace evropských burz

Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha a člen představenstva Wiener Börse, byl dne 2. října 2018 zvolen prezidentem Federace evropských burz cenných papírů (Federation of European Securities Exchanges; FESE) na funkční období tří let. Tuto volbu jednomyslně schválilo valné shromáždění FESE.

Podzimní START Day

Dnes, 2.10. 2018, proběhl třetí START Day na trhu START Burzy cenných papírů Praha. Vyvrcholilo upisovací období společností Primoco UAV SE a UDI CEE a.s. Zároveň byly v systému Xetra® sekundárně obchodovány akcie společností Prabos a Fillamentum, které byly upsány při předchozích START Days.

Novinky na trhu START

Zvýšení počtu obchodních dnů od roku 2019 ze stávajících 4 na 12. Snížení minimální investice na 100 tis. Kč. Conseq Investment Management plánuje zařadit společnosti z trhu START do portfolií svých fondů.

Rekordní růsty na pražské burze

Tři emise z Prime Market Burzy cenných papírů Praha (BCPP) vzrostly od počátku roku o více než 50 %. Pražská burza je i nadále nejštědřejším trhem v regionu střední a východní Evropy, co se dividendového výnosu týče.