AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo

IČ: 64946851
Datum založení: 0.0.0
Sídlo: Gočárova třída 312
500 02 Hradec Králové
Telefon: 498 777 770
Fax: 498 777 850
Email: info@akcenta.eu
Web: http://www.finance.akcenta.eu
Poznámka:

Nezaměstnanost (Podíl nezaměstnaných osob) – červenec

Pracovní trh se v současnosti pohybuje na svých limitech. Nezaměstnanost vyjádřená podílem nezaměstnaných osob je velmi nízká a možnost jejího dalšího poklesu ve druhé polovině letošního roku je již velmi omezená. Navíc se ze strany firem začínají objevovat signály slabší poptávky po nových zaměstnancích. Podíl nezaměstnaných osob v červenci v souladu s odhady mírně vzrostl na 2,7 % […]

Komentář k maloobchodním tržbám – únor 2018

Makro 06.04.2018 0 Komentářů

Silná čísla z maloobchodu na začátku letošního roku rozhodně nejsou překvapivá. Rekordně nízká nezaměstnanost, rekordně vysoká zaměstnanost, rekordně vysoká spotřebitelská důvěra a téměř dvouciferný růst mezd – to vše jsou faktory, které se výsledně promítají do větší ochoty spotřebitelů utrácet.

Index spotřebitelských cen – únor 2018

09.03.2018 0 Komentářů

Únorové zpomalení spotřebitelské inflace představuje poměrně výraznou odchylku oproti prognóze České národní banky a je to zatím argument k tomu, aby se Česká národní banka držela plánu a nezvyšovala úrokové sazby dříve než v závěru letošního roku.

Krátký komentář k průměrné mzdě ve 4. čtvrtletí 2017

Makro 09.03.2018 0 Komentářů

I v závěru loňského roku tak platilo, že mzdy o něco rychleji rostly zaměstnancům na nižším stupni mzdové pyramidy. Tento vývoj je dán skutečností, že na pracovním trhu převažuje poptávka po méně kvalifikovaných zaměstnancích, což je ostatně zřejmé i z nabídek volných pracovních míst.

Akvizice zahraničních trhů stála v roce 2016 za úspěchem AKCENTY CZ

Banky 12.06.2017 0 Komentářů

AKCENTĚ CZ se rok 2016 vydařil. Čistý zisk překročil očekávání a to hlavně díky úspěšné akvizici zahraničních trhů, kam firma aktivně vstoupila v předchozích letech.

Nový termínovaný vklad Jistota přináší až 3,5 % ročně

Banky 07.05.2015 0 Komentářů

AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo představila nový termínovaný vklad Jistota. Ten klientům nabízí nadstandardní garantovanou úrokovou sazbu 2,5 % ročně bez ohledu na objem uložených peněz. K tomu mohou získat bonus ve výši až 1 % ročně na celou dobu vkladu. Celkem tedy může být vklad úročen až 3,5 % ročně. Výše bonusu se odvíjí od zvolené délky vkladu (3, 4 nebo 5 let) a od skutečnosti, zda bude družstevní záložna k 1. 1. 2018 bankou ...

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Richard Fuld: Lék nízkého úročení? Střadatelé, plačte!

  "Už neexistuje nominální a reálná hodnota peněz?" Veličina jako je reálná hodnota peněz podle mě nikdy ani neexistovala. Peníze mají vždy jen nominální hodnotu a kupní sílu reprezentovanou cenami statků, jež se dají za peníze směnit. Nominální a reálné jsou např. ...

 • Karel: Jak se daní investice, neboli příjmy z kapitálu a ostatní příjmy v daňovém přiznání

  Příjem z prodeje cenných papírů je do 100 tis. Kč osvobozený od daně a do DP se neuvádí. Do přílohy 2 DP § 10 se píší jednotlivé druhy příjmů odděleně. Jsou to např. příležitostná činnost, prodej nemovitostí, prodej movitých věcí, prodej cenných papírů, jiné ...

 • Richard Fuld: Lék nízkého úročení? Střadatelé, plačte!

  O tom, jestli má někdo problém nerozhoduje ten, kdo ten problém má, ani nikdo jiný. Problém buď skutečně máte nebo nemáte, zcela bez ohledu na to, jak se v tomto ohledu rozhodnete. :-) Není to něco, co byste takovýmto vlastním rozhodnutím mohl ovlivnit. :-)

 • Richard Fuld: Lék nízkého úročení? Střadatelé, plačte!

  Mezibankovní likvidita není zdrojem financování. Co si myslíte, že je možné financovat mezibankovní likviditou? Mezibankovní likvidita je pouze síť vzájemných mezibankovních závazků a pohledávek, která pouze pasivně odráží vypořádání jednotlivých mezibankovních ...

 • Richard Fuld: Lék nízkého úročení? Střadatelé, plačte!

  Nezaměňujte prosím devizové intervence za QE. Není to totéž. Ani alokace devizových rezerv není QE.

Až 3,4 % ročně – AKCENTA zvýšila úrokové sazby

AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo dnes zvýšila úrokové sazby u svých spořicích produktů. Jde tak proti trendu, kdy většina bank úrokové sazby spíše neustále snižuje. Výrazně také zjednodušila přehled úrokových sazeb. Aktuálně nabízí stejné sazby bez ohledu na objem vložených peněz. V nabídce už od dnešního dne také nejsou krátkodobé spořicí produkty v délkách do 2 let.  

Záložna AKCENTA otevřela obchodní místo v Brně

Banky 08.07.2014 0 Komentářů

AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo dnes otevřela obchodní místo v centru Brna na Malinovského náměstí. Po pobočce v Hradci Králové a obchodním místu v Praze se jedná o třetí kontaktní místo, kam mohou klienti přijít uzavřít depozitní nebo úvěrový produkt anebo se jenom přijít nezávazně poradit.

Záložna AKCENTA nabízí úrok až 3,2 % ročně

Banky 05.06.2014 1 Komentář

AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo zvýšila úrokové sazby u termínovaných vkladů a spořicích účtů. V době, kdy většina bank úroky spíše snižuje, nabízí AKCENTA svým členům až 3,2 % ročně a to bez ohledu na výši vkladu .

Až 4,1 % ročně – AKCENTA zvýšila úrokové sazby

Banky 12.03.2014 0 Komentářů

AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo oznámila zvýšení úrokových sazeb u svých spořicích produktů v eurech. Zvýšení se týká dvou, tří, čtyř a pětiletých termínovaných vkladů a spořicích účtů v evropské měně.