Rekordy i propady – realita akciových trhů v uplynulém roce

Next 11 – země budoucnosti: Mexiko

S počátkem roku přichází na řadu poslední z jedenáctky vyvolených. V dnešním díle se zaměříme na Mexiko, zemi tequily, ale také obrovských obchodních příležitostí. Investiční analýzu připravil investiční poradce JAN TRAXLER.

IŽP: Rozdíly jsou obrovské… Které je nejlepší?

Za 360 tis. Kč vložených v průběhu 30 let do IŽP s průměrným výnosem 6,5 % může klient získat téměř 400 tis. Kč, nebo jen něco málo přes 200 tis. Kč. Rozdíl spolyká pojišťovna a podílový fond. Které investiční životní pojištění vychází nejlépe a které propadá?

Je čínský akciový trh časovanou bombou?

Snad každý, kdo dnes přemýšlí o investici do akcií v jakékoli formě, musel narazit na tip, který mu doporučuje zajímavou příležitost v čínských akciích. Trhy utěšeně rostou již pár let, o akcie je stále velký zájem, zisky jsou ohromné... Další růst je jasný, Čína za pár let dožene Ameriku apod.

Jaká překvapení nás čekají v roce 2008?

Jako každý rok, i letos na začátku roku zveřejnil svá očekávání týkající se vývoje ve světové ekonomice BYRON WIEN, analytik společnosti Peguot Capital (předtím působil dlouhou dobu ve společnosti Morgan Stanley). Co nás, ekonomiku a akciové trhy čeká a možná mine?

Forwardy, futures a swapy: Jak na jejich zdaňování

Zajistit se proti ztrátě některým z typů pevných termínových obchodů přináší jistotu. Ruku v ruce s ní jdou ale starosti, jak případný zisk nebo ztrátu z kontraktu zaúčtovat. Řešení daňového a účetního rébusu přináší VLADIMÍR ZDRAŽIL.

Akciové trhy na křižovatce

Akciové trhy nevykročily do roku 2008 zrovna tou správnou nohou. Během prvních pár dní obchodování registruje většina světových burz výrazné ztráty. Kam až mohou klesnout české tituly podle analytika PAVLA HADROUŠKA a TOMÁŠE ROJÍKA z Fio, burzovní společnosti?

Budou developerské firmy hitem letošního roku?

První lednové týdny letošního roku daly všem vyznavačům lednového efektu pěkně na frak. Prakticky všechny trhy zaznamenávají jeden z nejhorších vstupů do nového roku, včetně toho domácího. Lídry domácích propadů jsou pak developerské firmy, které atakují dlouhodobá minima. Je možné z toho něco vytěžit?

Chytrá hypotéka na pranýři

"Název Chytrá hypotéka asi provokuje konkurenční firmy," říká šéf Broker Consulting PETR HRUBÝ

Superman, superměsta a ceny nemovitostí

Ve filmu Superman chtěl hlavní padouch Luthor vybudovat nový kontinent a zbohatnout prodejem půdy. Nebyl by to dobrý byznys, píše ROMAN DVOŘÁK.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Lex Voucher a Voucher o narovnání: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  CK Redok už přistoupila k voucherům za zaplacenou zálohu na červnový zájezd a nevyžaduje doplatek (bohužel ta záloha je 50. 000 pro 4 osoby) a nabízí buď Lex Voucher podle Zákona 185/2020 Sb. do 31.8.2021 nebo: Jako vylepšenou, operativnější možnost Vám můžeme ...

 • odkaz na článek: Invalidní důchod dle stupně invalidity

  píši odkaz na článek . doufám že ho nikdo nesmaže a bude užitečný - https://www.penize.cz/invalidni-duchod/412367-invalidni-duchod-2020-kdo-ma-narok-a-kolik-dostane

 • Invalidita 3 stupně: Invalidní důchod dle stupně invalidity

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jake mam 3stupen invaliditi a mam důchod 6853 korun , tak nevím jak se to počítá.

 • Richard Fuld: Kolik peněz centrální banky ještě natisknou?

  Čistě z technického hlediska nevidím na tom, že centrální banka bude brát jako kolaterál proti půjčce likvidity i bankovní úvěry poskytnuté v rámci akce COVID, za něž ručí stát, nic systematicky špatného. V tomto ohledu se tedy nemohu připojit k Vaší kritice pana Marka ...

 • Richard Fuld: Kolik peněz centrální banky ještě natisknou?

  Pokud to postavíte tak, že by se centrální banky měly připravovat na případný kolaps finančního systému s tím, že "hrozí" návrat nějaké formy zlatého standardu, tak by mohl být Váš argument relevantní. Centrální banky ale mají v popisu přesný opak, tedy všemi ...