Investiční zprostředkovatele čekají významné změny

Mark Mobius: Buďte trpěliví

Mark Mobius, výkonný ředitel Templeton Global Emerging Markets Equity Group, včera vystoupil v Praze na konferenci pořádané společností Conseq Investment Management. Ve svém vystoupení zdůvodnil, proč vidí rozvíjející se trhy jako vhodnou příležitost k investici.

Proč šetříme na důchod?

Odpověď na otázku by byla pro většinu účastníků na finančním trhu, velmi cennou informací. ROMAN DVOŘÁK se zamýšlí nad výsledky průzkumu americké asociace pro finanční trh SIFMA.

Ekologické investice jako součást portfolia

Ekologické fondy jsou na českém trhu novinkou. Nabízí je především ČSOB, ČP Invest a Pioneer. V čem se jejich nabídky liší a proč do portfolia zařadit ekologickou investici?

Měnové riziko: Zbytečná noční můra investorů?

Jednou z rizik spojených s investicí je "měnové riziko". Jak ovlivňuje úspěšnost a neúspěšnost investice popisuje JAN TRAXLER.

Medvědi… zvítězí nad šestiletým býkem?

Akciové trhy ovládají od konce roku 2002 býci. Bez odpočinku tlačí hlavní indexy do rekordních úrovní. Žlutý trikot museli svlékat jen velmi zřídka, píše PETR NOVOTNÝ. Dnes o sobě medvědi dávají zase slyšet.

Co udělat s portfoliem

Investora, který si již více než rok užíval sladkého života, zmocňují se v těchto dnech závažné pochybnosti. Má dobře sestavené portfolio? Neměl by ho změnit, přizpůsobit, upravit? Otázky si klade hned ze začátku svého článku PETR FEJTEK.

Česi stále spoří peníze pod polštář, o investičních možnostech moc neví

O květnovém průzkumu agentury Factum informuje MARTIN SLAPNIČKA.

Kdo je finančním poradcem

Kdo je finanční poradce? Jak vyřešit téměř věčný problém s definicí finančního poradce? Jak určit finančního poradce nikoliv v teoretické rovině, ale v rovině reality, v rovině dnešního stavu trhu? Píše JAN LENER.

Umíte utopit klientův strach? Pak jste kolega, čaroděj

Klient musí svému finančnímu poradci věřit. Klient se ale bojí. K poradci přistupuje od počátku s nedůvěrou. Jak utopit klientův strach popisuje PAVEL HANZL v několika článcích z cyklu "Klientova duše". Proč je nezbytné klientův strach utopit?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře