Investorský magazín upozorní na geopolitická rizika – video

Editorial ze dne 4.4.2007

Z kuloárních kruhů se ke mně dostala zpráva, že JÁN MÜLLER, s nímž investujeme.cz publikovalo rozhovor jako se slovenskou jedničkou OVB, již není zemským ředitelem OVB Slovensko.

Hedgové fondy v IM – video

Když se rozhodnou kupovat, kurzy rostou. Když se jim někdo znelíbí, pošlou jeho akcie nemilosrdně k zemi. Řeč je o největších hráčích na kapitálovém trhu – hedgových fondech. Do jejich hry se může zapojit i drobný investor, prozradí Petr Šimčák z Pioneer Investments. Nové vydání Investorského magazínu ČT24 je zde.

Editorial ze dne 26.3.2007

Co je vlastně mystery shopping zač? A kde se to vzalo? Je to podvod konkurence na těch, co se snaží poskytovat nějaké služby klientům? Ne, je to náročná metoda zjišťování kvality poskytovaných služeb a spokojenosti zákazníků tam, kde se jedná o služby jinak těžko měřitelné.

Sociálně odpovědné investování tématem IM – video

Každý dolar z devíti investovaných na vyspělých trzích směřuje do takzvaných sociálně odpovědných a ekologických fondů. Investorský magazín ČT24 na téma zelené investice.

Editorial ze dne 20.3.2007

Včera jsem při cestě vlakem dostal zajímavý nápad. Myslím, že tohle ještě nikoho nenapadlo. Co takhle natočit televizní seriál o finančních poradcích?

IM: Trh s emisními povolenkami – video

635 miliard korun. Taková je současná hodnota nejrychleji rostoucího komoditního trhu na světě - trhu emisních povolenek oxidu uhličitého. Další vydání Investorského magazínu ČT24 naleznete zde.

O investičním pojištění Perspektiva

O investičním životním pojištění Kooperativy se v poslední době mezi zprostředkovateli často diskutuje. Klady a zápory tohoto pojištění shrnuje analytik pojistného trhu DUŠAN ŠÍDLO.

IM: Začíná medvědí trh? – video

Na akciových trzích se od nepaměti střídají býci a medvědi. Medvědí trh se vyznačuje celkovým poklesem cen akcií a s tím spojeným pesimistickým očekáváním investorů... IM: Začíná medvědí trh? Na ČT24 další díl Investorského magazínu.

Editorial ze dne 9.3.2007

Diskuse zde poklesly na příšernou úroveň :-( Ne všech diskusí se to týká, ale některé jsou ostudné a nemají tady co dělat. Příkladem, kdy diskuse je na normální úrovni, jsou příslušné diskuse u článků seriálu pana Kožúžka o certifikátech. Když se totiž něco učíte a uvažujete o tom, není na plytkosti myšlenkový prostor!

Kam investovat?
Nejnovější komentáře