Penzijní připojištění: Jak připravit fondy na důchodovou reformu?

Penze 24.10.2007 3 komentáře

Editorial ze dne 29.10.2007

Chlubit se cizím peřím... Přijďte nás navštívit, získáte až 12 480 Kč. Možná jste tuto reklamu ČSOB také viděli. Jak je to s ní ale doopravdy?

Investiční životní pojištění: Informace spíše nedostupné…

Chcete si zřídit investiční životní pojištění sami? Pak se připravte na nemalé komplikace. Informace o produktech pojišťoven budete hledat jen obtížně a mnohdy je nenajdete vůbec, píše JAROSLAV KOKEŠ. Jak se orientovat v sazebnících poplatků?

Investorský magazín speciál: Unipetrol ze 360° – video

Akcie Unipetrolu se od začátku roku zhodnotily o 35 procent. Koresponduje to s vývojem jeho hospodaření, nebo se jen veze na dobré náladě na mladých trzích? Pohled na společnost Unipetrol zahrnoval fundamentální a technickou analýzu, trochu politiky a burzovního sentimentu.

Editorial ze dne 22.10.2007

Ministerstvo financí nedávno zveřejnilo výsledky výzkumu veřejného mínění na téma finanční gramotnosti občanů. Zároveň na svých stránkách prezentuje Strategii finančního vzdělávání. Nutno říct, že MF ČR pracuje a to velmi pilně.

Editorial ze dne 15.10.2007

Protože jsem docela veliký a známý terč, upozorňuji zbabělé bojovníky za etiku ve finančním poradenství, ano, myslím pány anonymy, že se již nenechám strhnout do nekončících diskusí, ve kterých oni dříve střílejí, než se ptají. V diskusích, kde jedinou mou přijatelnou zbraní je slušný vysvětlující text, příliš často směřuji k obhajobě ze zločinů, které jsem nespáchal.

Investorský magazín o akciích technologických společností – video

Zpracování dat, telekomunikace, biotechnologie, internet nebo počítačový hardware - jen část z toho, co zastřešují technologické společnosti. Jejich akcie byly hitem devadesátých let. Na přelomu milénia však takzvaná dot.com bublina splaskla. Index technologických akcií Nasdaq 100 tehdy ztratil dvě třetiny své hodnoty. Dnes jsou technologické akcie zase v kurzu.

Investorský magazín: Analýza vývoje investic v portfoliu – video

Pokud by diváci ČT v minulém roce investovali s interaktivním portfoliem Investorského magazínu, vydělali by z celkem patnácti pozic na deseti z nich.

Editorial ze dne 8.10.2007

Válka billboardů! Když se člověk blíží v Praze po magistrále od BB centra směrem k Pankráci, praští ho tam do očí ohromný billboard AWD. Pohlédne-li doprava, spatří potetovaný dům logy OVB a větami o této firmě. Nedávno nezávisle na sobě obsadili okolí cest svými billboardy firmy Broker Consulting, jejichž billboardy jsou pěkně cílené na klienty, a Partners for Life Planning, jejichž rozšířené verze kolují po internetu. Broker jich má asi šedesát, Partners vylepili asi dvacet.

Editorial ze dne 1.10.2007

Ve dnech 20. - 21. srpna se v kanadském Montebellu (Quebec) uskutečnilo velmi důležité, zároveň však pro veřejnost a novináře uzavřené, setkání zástupců třech severoamerických zemí - USA (George W. Bush), Kanada (Stephen Harper) a Mexiko (Felipe Calderon). Zanikne dolar?

Nejnovější komentáře
Kam investovat?