Editorial ze dne 22.3.2007

Editorial ze dne 30.4.2007

Záměr, nebo náhoda? Obchodníci a marketingová oddělení hypotečních bank se snaží nalákat klienty různými způsoby. Na druhé straně stojí pracovníci "risku", kteří obchodníkům a marketingovým oddělením přistřihávají křidélka.

Editorial ze dne 11.5.2007

"Tady ty investice si okamžitě zrušte, tam máte přece na začátku strašné poplatky, z čeho byste to zaplatili? A proč Vám proboha udělali úvěrové pojištění? Takhle by to nešlo. A proč Vám ten člověk zrušil kapitálové životní pojištění, když na tom tolik ztratíte?"

IM: Výsledková sezóna – video

Prudce nahoru, ale stejně tak strmě dolů. S akciemi to vypadá jako na houpačce. Jak se výsledková sezóna může odrazit na burzách? Nové vydání Investorského magazínu ČT24.

IM: Rekordní růst akciových trhů – video

Akciové trhy lámou v posledních týdnech jeden rekord za druhým. Kdy skončí tento býčí maratón? Může ho vůbec něco zastavit? Investorský magazín ČT24 se ptá za vás.

IM: Hrozí českému kapitálovému trhu nebezpečí? – video

„Nic není jistého, jen smrt a daně“. Toto neradostné a původně anglické přísloví platí i pro drobné investory v rámci danění kapitálových výnosů. Další vydání Investorského magazínu ČT24 je zde.

IM: manipulace na kapitálových trzích – video

Nepoctivá investiční doporučení, poplašné zprávy, zneužívání vnitřních informací - insider trading. Nakolik je cena cenných papírů dána skutečnou nabídkou a poptávkou? Další vydání Investorského magazínu ČT24.

Editorial ze dne 17.4.2007

Tak jsem se oficiálně odpověď na otázku "Proč již není Ján Müller zemským řiditelem OVB Slovensko?" nedozvěděl. Jestli jsem si dělal naději, že mi pan Fronc odpoví, dnes je již hodně, ale hodně malá.

IM: Burzovní makléři v Česku – video

Povolání: Burzovní makléř. Jen v České republice je jich podle licencí více než 1500. Jak se za posledních 14 let, co existuje kapitálový trh, změnili makléři a jak pohled na ně? Dozvídáme se v dalším díle Investorského magazínu ČT24.

Editorial ze dne 12.4.2007

Mnohokrát jsem někde v článcích a v diskuzích nakousl téma, jak by mělo vypadat vyváženě diverzifikované portfolio. Nikdy jsem to však nechtěl dopodrobna rozebírat, jelikož to je skutečně na dlouhé debaty nad tunami tabulek a grafů.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře