Honba za růstem aneb Zajímavé Rusko

Investorský magazín: Černé pondělí 1987 – video

19. říjen 1987. Den, kdy na Wall Streetu všichni prodávali. Před dvaceti lety zažily světové burzy největší jednodenní propad v historii. Akcie ztratily téměř 23 procent hodnoty. Co bylo příčinou černého pondělí? Předražené akcie, růst úrokových sazeb, počítačem řízené burzovní objednávky nebo za vším lidské emoce? 20 let od krvavé lázně na Wall Streetu.

Penzijní připojištění: Jak připravit fondy na důchodovou reformu?

Penze 24.10.2007 3 komentáře

Datum: 25. října 2007 od 13:30 Místo: hotel Hilton Pořadatel: Investujeme.cz

Editorial ze dne 29.10.2007

Chlubit se cizím peřím... Přijďte nás navštívit, získáte až 12 480 Kč. Možná jste tuto reklamu ČSOB také viděli. Jak je to s ní ale doopravdy?

Investiční životní pojištění: Informace spíše nedostupné…

Chcete si zřídit investiční životní pojištění sami? Pak se připravte na nemalé komplikace. Informace o produktech pojišťoven budete hledat jen obtížně a mnohdy je nenajdete vůbec, píše JAROSLAV KOKEŠ. Jak se orientovat v sazebnících poplatků?

Investorský magazín speciál: Unipetrol ze 360° – video

Akcie Unipetrolu se od začátku roku zhodnotily o 35 procent. Koresponduje to s vývojem jeho hospodaření, nebo se jen veze na dobré náladě na mladých trzích? Pohled na společnost Unipetrol zahrnoval fundamentální a technickou analýzu, trochu politiky a burzovního sentimentu.

Editorial ze dne 22.10.2007

Ministerstvo financí nedávno zveřejnilo výsledky výzkumu veřejného mínění na téma finanční gramotnosti občanů. Zároveň na svých stránkách prezentuje Strategii finančního vzdělávání. Nutno říct, že MF ČR pracuje a to velmi pilně.

Editorial ze dne 15.10.2007

Protože jsem docela veliký a známý terč, upozorňuji zbabělé bojovníky za etiku ve finančním poradenství, ano, myslím pány anonymy, že se již nenechám strhnout do nekončících diskusí, ve kterých oni dříve střílejí, než se ptají. V diskusích, kde jedinou mou přijatelnou zbraní je slušný vysvětlující text, příliš často směřuji k obhajobě ze zločinů, které jsem nespáchal.

Investorský magazín o akciích technologických společností – video

Zpracování dat, telekomunikace, biotechnologie, internet nebo počítačový hardware - jen část z toho, co zastřešují technologické společnosti. Jejich akcie byly hitem devadesátých let. Na přelomu milénia však takzvaná dot.com bublina splaskla. Index technologických akcií Nasdaq 100 tehdy ztratil dvě třetiny své hodnoty. Dnes jsou technologické akcie zase v kurzu.

Investorský magazín: Analýza vývoje investic v portfoliu – video

Pokud by diváci ČT v minulém roce investovali s interaktivním portfoliem Investorského magazínu, vydělali by z celkem patnácti pozic na deseti z nich.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře