Reforma veřejných financí prošla sněmovnou… co přinese?

Editorial ze dne 22.8.2007

Možná jste si všimli, že již nejsem šéfredaktorem Investujeme.cz. Byla to pro mne zcela nová pracovní zkušenost. Z Investujeme.cz jako projektu jsem byl nadšený, moc se mi líbila podoba, jakou jí vtiskoval Jan Majer, a od začátku jsem si představoval, že na web nebudu zcela sám.

IM: Toyota Motor – video

10 milionů prodaných vozů a růst akcií o 50 % za dva roky. Medvědí a býčí pohled na investice do akcií automobilek přiblíží Jan Rothabauer z Proventus Finance v dalším dílu Investorského magazínu ČT24.

Editorial ze dne 13.8.2007

Je lepší prodávat, když očekáváme korekci? Tak jsme se konečně dočkali. Výraznější korekce přišla. Čekali jsme ji už před prázdninami, ale ono nic. Když se nedostavila, mluvilo se o tom, že přijde pravděpodobně až v září. Nakonec se osudovým měsícem stal srpen.

Apple v Investorském magazínu – video

Apple je v kurzu. A to nejen v obchodech s elektronikou, ale i na burze. Akcie firmy s logem nakousnutého jablka rostou o stovky procent ročně. Udrží si zájem investorů? To je téma dalšího dílu Investorského magazínu ČT24.

IM: Jak zařadit vodu do portfolia? – video

Vodu pijeme, vodou zaléváme a myjeme se. Statistika této "životadárné tekutiny" je neúprosná. Pitná voda se stává vzácností. Poptávka po ní se za posledních 30 let ztrojnásobila, avšak celkové množství vody, které má svět k dispozici, se za tu dobu snížilo o 40 procent. Jak lze investovat do tého komodity, ačkoliv není na komoditní burze, nám napoví Investorský magazín ČT24.

Editorial ze dne 1.8.2007

Jack Stack odchází s grácií. Odejít s grácií se nepodaří zdaleka každému. Jacku Stackovi, bývalému generálnímu řediteli České spořitelny, se to ale podařilo lépe než dobře - s vtipem, s glancem seriózního bankéře a se zpěvem...

Investorský magazín o – video

Když se řekne „medvěd“, každý si představí huňatého savce z řádu šelem. Mezi investory je však medvěd investor s pesimistickým výhledem, který věří v pokles cen a doufá, že na něm vydělá. Je opakem býka, který věří v cenový růst. Jak se takový medvěd živí? Co celý den dělá?

Editorial ze dne 25.7.2007

Už se vám, kolegové a kolegyně, někdy stalo, že tu pomyslnou sázku o život s pojišťovnou váš klient vyhrál? A to v tom nejsmutnější případě? Mně teď nedávno v rozmezí čtvrt roku zemřeli dva klienti. Poněkud to mění můj pohled na životní pojištění.

Investorský magazín speciál – Zentiva ze 360° – video

Druhý největší výrobce generických léků ve střední a východní Evropě. Třetí nejobdivovanější firma u nás. Přes 4 000 zaměstnanců. Výroba více než 250 léčivých přípravků. Čistý zisk z loňska 2,2 mld. Kč. Nepochybně zásluha akvizičního tažení. Slovensko, Rumunsko, Turecko – co bude dál?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře