Investorský magazín o privátním bankovnictví – video

Investorský magazín: ECM – video

ECM je developerská firma, jejíž akcie se již přes rok obchodují na pražské burze. Pohled ze všech stran napoví, jestli na ni mají investoři vsadit. Americká hypoteční krize se negativně odráží na akciích developerů ve střední a východní Evropě. Bude špatná nálada pokračovat nebo již nastal čas k předvánočním nákupům?

Investorský magazín o investiční psychologii – video

Emoce, intuice, síla autority a psychologie davu jsou jen některé z pojmů, které patří do základů psychologie investování. Každý investor přemýšlí, jestli kromě fundamentální analýzy hospodářských výsledků a podrobného zkoumání burzovních grafů není investování "jen otázkou" přirozené intuice a kontroly emocí.

Editorial ze dne 12.11.2007

Asi každý finanční poradce, který to se svým podnikáním v oboru myslí vážně, by byl rád, aby byl veřejností vnímám stejně jako advokát, daňový poradce, rodinný lékař či architekt. Nejsme to ovšem nakonec my sami, kdo takovému vnímání naší profese veřejností intenzivně škodí?

Editorial ze dne 5.11.2007

Daň za svobodu. Řada čtenářů Investujeme.cz volá po odbornější diskusi v názorech nad tématy uvedenými článkem. Kritizovány jsou též anonymní příspěvky nepodepsaných uživatelů. Proč s tím redakce nic nedělá?

Výsledková sezóna v Investorském magazínu – video

Leden, duben, červenec a říjen – měsíce, kdy firmy skládají účty a investorům předkládají hospodářské výsledky. Známky, které za ně můžou dostat, jsou tři. Výborně – za lepší čísla, než předpovídali analytici; velmi dobře – za splnění cílů; a dobře pro ty společnosti, které na vytyčenou laťku nedosáhnou. Premianty, kteří překonají očekávání, čeká odměna. Tu představuje růst jejich akcií. Propadlíkům naopak trh neodpouští. Akcie těchto firem zpravidla potká výprodej.

Honba za růstem aneb Zajímavé Rusko

Hledáte perspektivní trh, který vám zaručí nadstandardní zisky? Poohlédněte se po Rusku. PETR KALINA ze společnosti RSJ Invest uvádí důvody, proč je právě ruský trh perspektivní.

Investorský magazín: Černé pondělí 1987 – video

19. říjen 1987. Den, kdy na Wall Streetu všichni prodávali. Před dvaceti lety zažily světové burzy největší jednodenní propad v historii. Akcie ztratily téměř 23 procent hodnoty. Co bylo příčinou černého pondělí? Předražené akcie, růst úrokových sazeb, počítačem řízené burzovní objednávky nebo za vším lidské emoce? 20 let od krvavé lázně na Wall Streetu.

Penzijní připojištění: Jak připravit fondy na důchodovou reformu?

Penze 24.10.2007 3 komentáře

Datum: 25. října 2007 od 13:30 Místo: hotel Hilton Pořadatel: Investujeme.cz

Editorial ze dne 29.10.2007

Chlubit se cizím peřím... Přijďte nás navštívit, získáte až 12 480 Kč. Možná jste tuto reklamu ČSOB také viděli. Jak je to s ní ale doopravdy?