Dividendy místo penzí

AXA: S OVB už ne!

AXA životní pojišťovna ukončila spolupráci s OVB Allfinanz okamžitým odstoupením od smlouvy. AXA penzijní fond její krok následoval vypovězením smlouvy. Co vede finanční skupinu AXA k ukončení spolupráce s jedním z největších zprostředkovatelů finančních produktů? (aktualizováno)

Korekce stále v nedohlednu

820 milionů korun jistě není málo, jenže opět se tři čtvrtiny z nich odebraly k hlubokému spánku do zajištěných fondů, navíc přes 300 milionů spolkl jeden elitní. Nový komentář PETRA FEJTKA.

Investoři se vracejí do zajištěných krtinců

Půlmiliarda jistě neurazí, jenže z ní dvě třetiny opět zamířily do zajištěných fondů. O zbylou třetinku se dělí peněžáky se smíšenými fondy... říká ve svém komentáři PETR FEJTEK.

Stát chce chránit spotřebitele finančních produktů… má šanci?

Ministerstvo financí v nedávné době vydalo úvodní materiál ke koncepci ochrany spotřebitele na finančním trhu. Jaké kroky chce poskytnout? Může být ochrana spotřebitele účinná? Má stát vůbec šanci?

Knížecí rada: kupujte při poklesu

Červenec se již přechýlil do druhé poloviny a léto zas do subtropů. Na ten čas je půlmiliarda do fondů až překvapující suma, míní ve svém novém článku PETR FEJTEK, šéfredaktor FP - finanční poradce.

Jak dopadne daňová reforma na příjem finančních poradců

Reforma veřejných financí se dotkne ve větší či menší míře všech obyvatel. Někdo na ní vydělá, jiný bude mít do peněženky hlouběji. Jaký dopad bude mít na příjmy finančních poradců?

Jak přijít o hypotéku? aneb Zkušenost k nezaplacení

Finanční poradci jsou dobří a špatní. Ti první dokáží být pro domácnost přínosem a odměnu za přidanou hodnotu - ať již v podobě placené služby či provize - si bezpochyby zaslouží. Zkušenost s těmi druhými popisuje JOSEF DOBEŠ.

Investiční zprostředkovatele čekají významné změny

Intenzivně se připravuje novela zákona o podnikání na kapitálovém trhu, jenž upravuje rovněž činnost investičních zprostředkovatelů. Změny, které novela obsahuje, jsou významné. Co nového zprostředkovatele čeká? Píše VERONIKA HYNKOVÁ, vedoucí právního oddělení a tajemnice Představenstva AFIZ.

Mark Mobius: Buďte trpěliví

Mark Mobius, výkonný ředitel Templeton Global Emerging Markets Equity Group, včera vystoupil v Praze na konferenci pořádané společností Conseq Investment Management. Ve svém vystoupení zdůvodnil, proč vidí rozvíjející se trhy jako vhodnou příležitost k investici.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře