Chcete bydlet? Dostanete životku!

V prosinci fondy předvedly standard

Přes kratší týdny a předvánoční náladu nedošlo v prosinci k nijak vyznaným změnám nálad investorů, píše PETR FEJTEK. Kolik do fondů plynulo v prosinci a kolik za celý uplynulý rok?

Mária Gálová: Soudobé umění považuji za investičně zajímavé

"Investice do umění je alternativním způsobem uložení prostředků. Nelikvidním, to je jasné, ale také možná jedním z nejméně rizikových. Ale jinak je to také krásná investice - s přidanou hodnotou. Něco jiného je koukat na bankovní výpis a něco jiného je prohlížet si krásný obraz na zdi," říká v rozhovoru pro Investujeme.cz MÁRIA GÁLOVÁ, ředitelka aukční síně Dorotheum.

Je čas říci klientům, jak je to doopravdy

"České domácnosti se stále více zadlužují. V případě tragické události v rodině nebudou schopné svým závazkům dostát," říká JIŘÍ BEŤÁK z ING.

Výhoda vs. užitek v praxi

"Schůzka se chýlí ke konci a dealer vytahuje největší trumf. Kooperativa si své klienty dobře vybírá!" Zkušenost s poradenstvím firmy Kapitol popisuje JAN LENER.

Výhoda a užitek v praxi II, aneb jak pán z Kapitolu trochu napravil dojem

"Proč někdo, kdo se živí prodejem pojištění, pojištění před klientem neustále zapírá?" ptá se JAN LENER.

Základ neúspěchu: Příliš mnoho řečí

James M. Heidema se ve svých knihách vlastnostmi profesionálních poradců. Jeho nejzajímavější myšlenky cituje DUŠAN ŠÍDLO z Fincentra.

Ropa za potraviny

Na finančních trzích vládne nervozita. Kromě slábnoucího dolaru a hypoteční krize v USA přibývá podle VOJTĚCHA BENDY, ekonoma ING Wholesale Banking, další problém - výrazný růst cen potravin. Co ho způsobuje a na koho dopadne?

Konference pojišťovnictví: trh stagnuje

Stát by měl například valorizovat daňové zvýhodnění životního pojištění, soudí TOMÁŠ SÍKORA z ČAP.

Investiční životní pojištění nemusí být vždy nevýhodné

Ve většině případů vychází pro klienty výhodněji investování pomocí OPF a pojištění rizikovou životní pojistkou. Existují však i situace, kdy IŽP vítězí nad OPF, napsal VÍT KALVODA z Top Consultant v časopisu FOND SHOP.