Akciové trhy stále bez trendu

Zajištěné investování aneb Rovnováha mezi potřebou, touhou a strachem

Investice do akcií či akciových fondů je z dlouhodobého hlediska nejvýnosnější. Přes vysoký výnos akciových trhů většina drobných investorů vydělá mnohem méně - prodávají při poklesu a nakupují při vzestupu. Ochranou klienta před sama sebou mohou být zajištěné fondy, píše PETR ŠIMČÁK z Pinoneer Investments.

Jak zareagují investoři na akciový doping

Akciové fondy navzdory výkyvům trhu nezaváhaly. Spolu se zajištěnými fondy se drží na špici investic. Zajištěné fondy nejsou žádným překvapením - novinky na trhu investory lákají. Co se dělo mezi podílovými fondy píše PETR FEJTEK.

Akciová maxima na dohled

Kratší týden byl na naší fondové scéně již opět plně v režii zajištěných fondů. Že by naši aktivní investoři vystříleli prach? Nebo číhají na další medvědy… Píše PETR FEJTEK.

Kuriozita ekonomického růstu

Vyšší ekonomický růst bývá často spojován s vyšší výkonností akciových trhů, píše ROMAN DVOŘÁK. Nedávný průzkum Spectrem Group ukázal, že bohatí Američané by při investování preferovali Čínu před Evropou a Japonskem. Mají čeští investoři také upřednostňovat trhy s vyšším ekonomickým růstem?

Odpočinek na vavřínech

Konečně se mnohé akciové trhy opět dopracovaly na svá maxima. Investoři proto začínají hloubat nad svým portfoliem a rozmýšlejí, zda mají zisky inkasovat zisky hned, anebo ještě počkat. Většinu zde přítomných poradců ovšem zajímá nejvýš to, jaké "minulé výnosy" mohou při lovu klientů do IŽP předkládat. I pro ně je zpráva optimistická: mohou předvádět Havaj na rekordech. Píše PETR FEJTEK.

Hedge fondy z pohledu českého investora

Představy české veřejnosti o významu pojmu "hedge fondy" jsou dnes bohužel utvářeny zkreslenými informacemi některých médií. Relativně nízký počet klasických správců hedge fondů v České republice může za omezené povědomí o tomto typu investic. Mýty o hedge fondech uvádí na pravou míru PETR KALINA ze společnosti RSJ Invest.

Technologické akcie jsou zase

Zpracování dat, telekomunikace, biotechnologie nebo počítačový hardware - jen část z toho, co zastřešují technologické společnosti, píše PETR NOVOTNÝ, dramaturg a moderátor Investorského magazínu. Pro někoho jsou technologické akcie synonymem akciové bubliny, která splaskla na přelomu století. Tehdy například index technologických akcií Nasdaq 100 ztratil 78 % hodnoty. Dnes jsou zase "IN".

Finanční trhy… ovládají emoce

Co si asi tak člověk vybaví, když slyší finanční trh? Burza, makléři, peníze, akcie, riziko… asi něco na tento způsob. Proč ale finanční trhy občas rostou a občas klesají? Co je nutnou podmínkou pro růst cen akcií a jak vznikají výprodeje píše MILOSLAV ŠIMEK.

Olympijské hry a čínské akcie

Olympijské hry v Pekingu mají být velkou událostí, od které si majitelé čínských akcií slibují, že jejich cenné papíry budou vydělávat víc. Existuje několik důvodů, proč tomu tak být nemusí, píše ROMAN DVOŘÁK z Pioneer Investments. Zviditelnění čínských firem přes sponzoring, příjmy z rostoucího turismu ani investice do infrastruktury nebudou stačit k tomu, aby čínské akcie rostly.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře