IM: Výsledková sezóna – video

IM: Rekordní růst akciových trhů – video

Akciové trhy lámou v posledních týdnech jeden rekord za druhým. Kdy skončí tento býčí maratón? Může ho vůbec něco zastavit? Investorský magazín ČT24 se ptá za vás.

IM: Hrozí českému kapitálovému trhu nebezpečí? – video

„Nic není jistého, jen smrt a daně“. Toto neradostné a původně anglické přísloví platí i pro drobné investory v rámci danění kapitálových výnosů. Další vydání Investorského magazínu ČT24 je zde.

IM: manipulace na kapitálových trzích – video

Nepoctivá investiční doporučení, poplašné zprávy, zneužívání vnitřních informací - insider trading. Nakolik je cena cenných papírů dána skutečnou nabídkou a poptávkou? Další vydání Investorského magazínu ČT24.

Editorial ze dne 17.4.2007

Tak jsem se oficiálně odpověď na otázku "Proč již není Ján Müller zemským řiditelem OVB Slovensko?" nedozvěděl. Jestli jsem si dělal naději, že mi pan Fronc odpoví, dnes je již hodně, ale hodně malá.

IM: Burzovní makléři v Česku – video

Povolání: Burzovní makléř. Jen v České republice je jich podle licencí více než 1500. Jak se za posledních 14 let, co existuje kapitálový trh, změnili makléři a jak pohled na ně? Dozvídáme se v dalším díle Investorského magazínu ČT24.

Editorial ze dne 12.4.2007

Mnohokrát jsem někde v článcích a v diskuzích nakousl téma, jak by mělo vypadat vyváženě diverzifikované portfolio. Nikdy jsem to však nechtěl dopodrobna rozebírat, jelikož to je skutečně na dlouhé debaty nad tunami tabulek a grafů.

Investorský magazín upozorní na geopolitická rizika – video

Teroristický útok, válečný konflikt nebo občanská válka, to je jen část z výčtu geopolitických rizik, která provázejí investování. Zamyšlení nad důležitým aspektem investování přináší Investorský magazín ČT24.

Editorial ze dne 4.4.2007

Z kuloárních kruhů se ke mně dostala zpráva, že JÁN MÜLLER, s nímž investujeme.cz publikovalo rozhovor jako se slovenskou jedničkou OVB, již není zemským ředitelem OVB Slovensko.

Hedgové fondy v IM – video

Když se rozhodnou kupovat, kurzy rostou. Když se jim někdo znelíbí, pošlou jeho akcie nemilosrdně k zemi. Řeč je o největších hráčích na kapitálovém trhu – hedgových fondech. Do jejich hry se může zapojit i drobný investor, prozradí Petr Šimčák z Pioneer Investments. Nové vydání Investorského magazínu ČT24 je zde.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • : Depozita jsou budoucností finančních poradců

  Omlouvám se, nerad bych autorovi křivdil, ale já v tom čtu "přebouchávejte životky a takto získané peníze (odbytné) cpěte do investic". Nicméně mě to ani v nejmenším nepřekvapuje, nemálo kolegů, kteří v dobách platnosti dvouletého storna vydělávali na životkách každý ...

 • Pavel: Depozita jsou budoucností finančních poradců

  Můžete mi prosím vysvětlit jaký má být nový postoj a nástroj poradců při aplikaci citované věty níže? A jaké jsou varianty reinvestice? ,, ...musíme si říci, že v životním pojištění finanční prostředky nemají co dělat. Tím získáváme 43 mld. Kč relativně ...

 • Tomáš Podlipský: Depozita jsou budoucností finančních poradců

  for: Vladimír. Dobrý den Vladimíre, naprosto souhlasím, že struktura portfolia může být (jak vy říkáte) sviňa. I to je jeden z důvodů, který mě motivoval tento článek napsat. Mé portfolio vypadá v hlavních produktových skupinách následovně: 22% hypoteční úvěry, 28% ...

 • Jiřina Šiklová: Marta Gellová: Zkoušky odborné způsobilosti získávají jednotný tvar

  Naprostý souhlas! Praha, Ostrava, Olomouc, Hradec, Plzeň můžete mít kvalitu. Hustopeče, Jesenîk, Brno, Nejdek, prostě venkov je průser. Tam furt dají na životky.

 • Vladimir: Depozita jsou budoucností finančních poradců

  Amen, píše někdo kdo sám a přes své vyškolené "poradce" narval a rve (struktura produkce je sviňa...) pojistky hlava nehlava...